Об’єднання міста і села: «разом ми випливемо в цьому океані» – Новогродівський міський голова

14.04.2017
Об’єднання міста і села: «разом ми випливемо в цьому океані» – Новогродівський міський голова

7 квітня у Новогродівці на позачерговій сесії міської ради затвердили Порядок проведення громадського обговорення з питання добровільного об'єднання територіальних громад. Вже 13 квітня відбулись громадські слухання щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад м. Новогродівка Новогродівської міської ради, сіл Миколаївка, Завітнє, Калинове, Птиче, Новожеланне, Орлівка, Маринівка Миколаївської сільської ради Покровського району в Новогродівську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром в м. Новогродівка. Присутні члени громади міста Новогродівка більшістю голосів підтримали ініціативу об’єднання територіальних громад в Новогродівську ОТГ. Обговорені результати проведених громадських слухань будуть розглянуті на сесії міської ради 21 квітня.

Напередодні, у ході виїзної зустрічі консультантів Офісу реформ в Донецькому РВ АМУ з представниками влади, депутатами та активістами міста, Новогродівський міський голова Людмила Білецька поділилася своїми роздумами щодо створення об’єднаної територіальної громади.

«Сьогодні ми знову починаємо весь процес «з нуля», ми ще раз роздамо запрошення місцевим радам приєднатися до Новогродівської громади. Наразі дві ради - Новогродівська міська та Миколаївська сільська, готові рухатися вперед. Люди і депутати готові приймати рішення. Для цих двох рад перепонів немає», - зазначила Людмила Білецька.

Новогродівський міський голова переконана, що децентралізаційна реформа вже не зупиниться. «Реформа буде йти тільки уперед. Цей рік – останній для добровільного об’єднання громад. Тому ми повинні зараз наступити, як кажуть, «на горло» всім своїм амбіціям і об’єднати усі зусилля заради створення об’єднаної громади. Восени ми повинні провести вибори в об’єднаній територіальній громаді, у що б то не стало», - наголосила Л.Білецька.

«Міста обласного підпорядкування не дуже охоче йдуть на об’єднання з сільськими громадами. І це треба визнавати, - зауважила міський голова, - але ми вважаємо інакше. Зараз в місті є дві шахти, і фактично розмір нашого ПДФО залежить від роботи цих шахт. Але ми розуміємо, що це лише одне джерело наповнення бюджету. Якщо завтра виникнуть проблеми з вугільною промисловістю, про які, до речі, вже багато років говорять, наше місто теж чекає занепад, тому що доходи від роботи вугільних підприємств - основне джерело бюджетних надходжень Новогродівки. Але оскільки сьогодні у нас поки що є фінансовий потенціал за рахунок виробництва - ми можемо підставити обидва плеча сільському господарству. Адже проблема у тому, що селяни навіть не знають куди діти молоко і просто виливають його. Садівництво, тваринництво – все це вже розвивалося би, але необхідні ринки збуту. На ринок не кожна бабуся поїде. Немає збуту, немає переробки».

«Ми поміркували над цим і вирішили: земля – багатство сільської місцевості, а наша перевага – промисловість. Разом ми випливемо в цьому океані. Тобто, поки в міста є ресурс, ми можемо на цій території підтягнути інфраструктуру, побудувати заводи, переробні цехи. І тоді, навіть якщо у вугільній галузі почнуться якісь негаразди, у нас вже будуть створені робочі місця, і ми вже матимемо фінансові надходження до бюджету об’єднаної територіальної громади», - констатувала Людмила Білецька.