Об’єднані громади Донеччини отримають 42 мільйони гривень на розвиток інфраструктури. Ще 53 мільйони надають на інвестиційні проекти

08.06.2017
Об’єднані громади Донеччини отримають 42 мільйони гривень на розвиток інфраструктури. Ще 53 мільйони надають на інвестиційні проекти

7 червня Уряд затвердив нові умови та розподіл субвенції місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, а також схвалив перелік інвестиційних програм і проектів, що фінансуватимуться за кошти ДФРР у 2017 році.

Зокрема, передбачається розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ в обсязі 1,5 млрд. грн. Об’єднані громади Донеччини отримають майже 42 млн. грн. Зокрема, Лиманська ОТГ отримає 14,7 млн. грн., Шахівська – понад 3 млн. грн., Черкаська – 4,8 млн. грн., Соледарська – 8,5 млн. грн., Миколаївська – понад 2,3 млн. грн. та Іллінівська громада – понад 8 млн. грн.    

Асоціація міст України погодила цей проект постанови із зауваженнями, які були враховані. У цьому році кошти субвенції можуть бути використані на розроблення проектної, містобудівної та планувальної документації, а також на погашення бюджетної кредиторської заборгованості місцевих бюджетів.

Крім того, кошти субвенції можуть спрямовуватися на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Серед умов надання субвенції з’явилася важлива новація – щодо врахування потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення під час розроблення проектної документації, а також при закупівлі транспортних засобів загального користування, шкільних автобусів тощо. Цей підхід визначається принциповою позицією АМУ щодо практичної реалізації в Україні принципів Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Окрім того, КМУ затвердив перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку - на загальну суму 766 млн. грн.

Зокрема, в Донецькій області буде профінансовано проектів на суму майже 53 млн. грн. За ці кошти здійснять реконструкцію (тепломодернізацію) будівель двох шкіл та капітальний ремонт ділянки водопроводу у Бахмуті, зроблять капремонт вуличного освітлення у м. Новогродівка. На суму близько 18,5 млн. грн. ДФРР профінансує будівництво трьох мостів на автомобільних дорогах державного значення: Лиман-Бахмут-Горлівка та Київ-Харьків-Довжанський. Також 10 тролейбусів отримає Краматорськ – на це передбачено 27,7 млн. грн. На створення містобудівного кадастру Донецької області з Держфонду виділять понад 5 млн. грн.

 

  

Джерело: