На якій підставі РПУ , РУЕК , ВУВКГ вимагають розміщення вузла обліку води у точці розмежування балансової належності?

Робота з перенесення приладів обліку води споживачів в точку розмежування балансової належності проводиться на підставі вимог ст. 1 Закону України «Про житлово -комунальні послуги» , де зазначено , що точкою розмежування є місце передачі послуги від однієї особи до іншої , облаштоване засобами обліку та регулювання . « Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України » , затвердженими наказом Державного комітету України по житлово -комунальному господарству від 05.07.1995 № 30 , також передбачено, що комерційними засобами обліку , за показами яких проводяться розрахунки за воду з виробником , є кошти обліку , встановлені на межі балансової належності водопровідних мереж. Пунктом 22-2 « Типового договору про надання послуг централізованого опалення , постачання холодної та гарячої води і водовідведення» , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. № 630 , передбачено , що точкою розмежування , в якій здійснюється передача послуг водопостачання споживачеві в будинку садибного типу , є місце підключення системи водопостачання будинку до вуличної водопровідної мережі . Приймаючи в експлуатацію вузол обліку споживача не в точці розмежування балансової належності , управління беруть на себе відповідальність за всі витоки води на водопроводі і мережах споживача до місця встановлення приладу обліку води. Мають місце випадки , коли споживачі в судовому порядку намагаються зобов'язати РПУ , ВУВКГ здійснювати ремонт , заміну вводу водопроводу від вуличної водопровідної мережі до належного їм вузла обліку води , не допускають працівників ВУВКГ для обстеження , перевірки роботи приладів обліку води споживачів.