Хто зобов'язаний здійснювати повірку приладів обліку питної води, а також послуги опломбування та розпломбування?

Згідно з вимогами п.9 « Правил надання послуг централізованого теплопостачання, постачання холодної , гарячої води і водовідведення» , затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630 , періодична повірка , обслуговування та ремонт індивідуальних приладів обліку води здійснюється за рахунок виконавця послуг . Виконавці послуг централізованого постачання холодною водою і централізованого водовідведення у житловому фонді - це підприємства , організації, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових сантехсистем водопостачання та водовідведення та отримують за це оплату (див. ст. 21 ЗУ « Про житлово -комунальні послуги» , Наказ Державного комітету України з питань житлово -комунального господарства від 25.04.2005р . № 60). Виконавцем послуг в будинках, що належать мешканцям на правах приватної власності , є власники цих будинків , або підприємства , організації, з якими власники будинків уклали відповідний договір на обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових сантехсистем . Статтею 1 Закону України «Про житлово -комунальні послуги» передбачено, що водопостачальні підприємства є виробниками комунальних послуг. « Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України » також передбачено , що підприємства водопровідно -каналізаційного господарства є виробником комунальних послуг. «Порядок формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення» , який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 , передбачає , що підприємства питного водопостачання мають право включати до складу тарифів з централізованого водопостачання витрати з періодичної повірки , обслуговування і ремонту приладів обліку води , які є власністю водопостачального підприємства (пункт 24 ) . Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України ( пункт 1.3 ) передбачено , що водопостачальні підприємства обслуговують тільки ті мережі і споруди, прилади та обладнання , які знаходяться у них на балансі. Так як індивідуальні прилади обліку питної води не є власністю КП «Компанія « Вода Донбасу » , а належать власникам і (або) наймачам цих будинків , наше підприємство не має права включати вартість повірки індивідуальних приладів обліку води в свій тариф , а також не зобов'язана виконувати ці роботи безкоштовно . Згідно з Порядком формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 « Про забезпечення єдиного підходу до Формування тарифів на житлово-комунальні послуги » , до витрат на збут послуг централізованого водопостачання та водовідведення включаються витрати на опломбування , обслуговування та ремонт приладів обліку води , які є власністю ліцензіата , тобто КП «Компанія « Вода Донбасу ». У зв'язку з цим витрати , пов'язані з обслуговуванням приладів обліку води (в т.ч. опломбування та розпломбування ) , які належать населенню , не включені в тарифи на послуги водопостачання . Тому будь-які роботи, що проводяться з приладами обліку води , які належать населенню , розглядаються як послуги , за які підприємство отримує окрему плату.