На якій підставі ВУВКГ вимагають встановлення приладу обліку води ( водоміра ) на вулиці в колодязі, в місці врізки і як проводиться оплата води, що витрачається на полив саду, городу?

Відповідаючи на перше питання, що стосується місця встановлення вузлів обліку , необхідно відзначити , що послуги питного водопостачання надаються споживачам підприємствами питного водопостачання на підставі договорів з власниками будинків , що перебувають у приватній власності відповідно до ст. 19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання ». Підключення споживачів до систем централізованого питного водопостачання здійснюється за наявності проектної документації , розробленої на підставі технічних умов підприємства питного водопостачання (ст. 23 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» , пункти 4.1 і 4.4 « Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України » - далі « Правила користування »). Вузли обліку води повинні розміщуватися на мережі споживача в точці розмежування балансової належності . Місце встановлення повинно бути узгоджене підприємством питного водопостачання. Даний факт відображається в технічних умовах і в проекті. Що стосується проблеми , пов'язаної з нарахуванням поливів , то відповідно до п.3.12 « Правил користування » плата за воду, що використовується для поливу зелених насаджень , прибудинкових територій , вноситься споживачами за показниками приладів обліку або за нормами водоспоживання. Відомості про споживачів додаткового водоспоживання вносяться в договір (див. п. 2 і 3 « Типового договору про надання послуг централізованого опалення , постачання холодної та гарячої води і водовідведення» , затвердженого постановою КМУ від 21 липня 2005р. № 630). Надання пільги на додаткові обсяги води (миття машин , полив присадибних ділянок , утримання домашніх тварин, проведення підприємницької діяльності) , які безпосередньо не використовуються для задоволення господарсько -питних потреб населення , чинним законодавством не передбачено (див. лист Державного комітету будівництва , архітектури та житлової політики України від 28.05.01г . № 9/1-336 ) . Визначення рівня та якості послуг питного водопостачання належить до повноважень органів місцевого самоврядування ( ст. 13 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання »).