Чи маю право на соціальну допомогу на доньку-інваліда тринадцятирічного віку, якщо їй призначено пенсію по втраті годувальника?

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу і пенсію, призначається державна соціальна допомога або пенсія за вибором їхніх батьків, усиновителів або опікунів. Отже, право на призначення державної соціальної допомоги на дитину-інваліда, якщо раніше на цю дитину вже призначено пенсію в разі втрати годувальника, виникає лише за умови відмови від раніше призначеної пенсії. При цьому державна соціальна допомога призначається з дня звернення за її призначенням.