"Невидимі виборці": у Краматорську відбулася дискусія щодо виборчих прав переселенців

16.05.2018
"Невидимі виборці": у Краматорську відбулася дискусія щодо виборчих прав переселенців

16 травня в Краматорську відбулася публічна дискусія «Невидимі виборці».

Учасники обговорили перспективи участі внутрішньо переміщених осіб і трудових мігрантів в місцевій демократії та механізми, передбачені для цього законопроектом №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб і інших мобільних всередині країни громадян».

Вже 4-й рік майже 4% українських виборців залишаються без права голосу на місцевих виборах і в одномандатних округах на виборах до Верховної Ради. Про це сказала одна із співавторів документа, виконавчий директор ГО «Громадський холдинг «Група впливу» Тетяна Дурнєва, яка модерувала дискусію.

«Тим переселенцям, які відчувають себе вже практично інтегрованими в нові громади, не вистачає тільки одного - виборчого права, цього важеля впливу на місцевому рівні. Це те, що люди не можуть вирішити самостійно. Якщо питання з житлом люди вирішують, роботу знаходять, то питання голосування вони не можуть вирішити без втручання держави», - зазначила Тетяна Дурнєва.

«Необхідно вжити всіх можливих заходів для запобігання дискримінації за місцем проживання та регіональною ознакою громадян під час реалізації виборчих прав, – зазначив очільник донецьких укропівців Олександр Меланченко. – Адже значна кількість переселенців не планує повертатися у свої колишні домівки. Вони не лише облаштували свій побут у новій місцевості, але й беруть активну участь у житті громад. Подекуди саме переселенці є рушійною силою позитивних змін і розвитку громад. Тож вони повинні мати можливість брати участь у місцевому самоврядуванні та інших формах прямої демократії».

Учасники публічної дискусії звернулися до депутатів Краматорської міської ради, щоб ті підтримали проект Закону щодо виборчих прав ВПО та інших мобільних громадян.