На форумі в Краматорську пообіцяли підтримку Гройсману в боротьбі за вибори в ОТГ

16.08.2018
На форумі в Краматорську пообіцяли підтримку Гройсману в боротьбі за вибори в ОТГ

16 серпня у Краматорську відбувся Міжрегіональний Форум з огляду кращих практик розвитку сучасних міст «Urban Talks» з запрошенням спеціалістів та представників міських органів самоврядування та Львівського міського голови Андрія Садового. 

 

У заході взяли участь експерти Проекту ПУЛЬС Донецького регіонального відділення Асоціації міст України. Зокрема, під час форуму консультант з юридичних питань Костянтин Гацько порушив проблему прийняття ЦВК постанови від 9 серпня 2018 року № 122 «Про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя», яка дає можливість не призначати у жовтні вибори в об'єднаних територіальних громадах.

 

– Децентралізація – одна з найуспішніших реформ в країні, яка дійсно показує суттєві результати. Після об’єднання громади отримали фінансовий ресурс та повноваження самостійно розпоряджатися коштами, що позитивно впливає на якість життя мешканців ОТГ. Але ЦВК своїм рішенням фактично скасовує місцеві вибори, які мають відбутися цьогоріч в новостворених ОТГ. Отже, близько мільйона українських громадян не зможуть реалізувати своє конституційне право та отримати шанс на розвиток громад, – зазначив регіональний консультант Асоціації міст України.

 

Міський голова Львова, зі свого боку, наголосив, що шлях, обраний ЦВК, є неправомірним. – Фактично такі дії можна вважати злочином по відношенню до людей, – підкреслив він. – Вибори треба проводити, це є демократія. В цьому я погоджуюся з Володимиром Гройсманом, який як Прем’єр-міністр України має достатньо повноважень для того, щоб зазначене питання було вирішено. Якщо голові уряду потрібна підтримка, я готовий її надати в межах своїх повноважень і компетенції. Переконаний, що з боку громадянського суспільства також буде одностайна підтримка. 

 

Андрій Садовий висловив впевненість, що у вересні на засіданні Верховної Ради України питання призначення виборів у ОТГ прозвучить досить гостро. Водночас міський голова Львова зауважив, що об’єднання всіх громад не повинно стати самоціллю. «Двоє бідних, коли вони об’єднаються, багатими не стануть. Сенс є у створенні великих і потужних громад, адже об’єднання має відбуватися заради людей та здорового глузду», зазначив Андрій Садовий.

 

Нагадаємо, 15 серпня Асоціація міст України звернулася з відкритим листом до Голови ЦВК М.Охендовського, у якому вона закликає до 17 серпня 2018 року провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом. У листі зазначено, що Асоціація міст України занепокоєна ситуацією, спричиненою прийняттям Центральною виборчою комісією постанови від 9 серпня 2018 року № 122. 16 серпня відбулося засідання ЦВК. За попередньою інформацією, за включення  до порядку денного проекту постанови щодо скасування заборони на проведення виборів в ОТГ, які мали відбутися в кінці жовтня 2018 року, проголосували лише п’ять з восьми необхідних членів ЦВК. Водночас під час засідання скасовано імператив щодо можливості призначення перших місцевих виборів в ОТГ лише два рази на рік - на квітень та жовтень. Це означає, що вибори в ОТГ можуть відбутися в листопаді або грудні 2018 року.