На Донеччині розпочалися семінари по стратегічному плануванню в громадах

16.06.2017
На Донеччині розпочалися семінари по стратегічному плануванню в громадах

Регіональне відділення Асоціації міст України у Донецькій області в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) розпочало серію семінарів з питань стратегічного планування для представників органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад області.

«В семінарах також можуть брати участь фахівці профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, представники депутатського корпусу, бізнесу та громадськості», - зазначив консультант зі стратегічного планування та економічного розвитку Донецького РВ Асоціації міст України Андріян Фітьо. За словами експерта, одним із напрямів проекту ПУЛЬС є сприяння місцевому економічному  розвитку, створення та реалізація стратегій розвитку територій, підготовка програм та проектів, які забезпечують формування такого бізнес-клімату та місцевих умов, що сприяють економічному зростанню об’єднаних територіальних громад.

Перший семінар на тему: «Вступ до стратегічного планування в об’єднаних територіальних громадах» для ОТГ Донеччини відбувся 13 червня у будівлі Краматорської міської ради за сприяння департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації. Питання важливості підготовки та реалізації стратегій розвитку обговорили також в обласному управлінні культури та туризму та під час виїзних консультацій і робочих зустрічей представників Асоціації міст України у містах та районах області.

Наразі, як повідомляють у Донецькому регіональному відділенні АМУ, виїзди в діючі та потенційні ОТГ Донеччини продовжуються. Крім того, триває робота з питань стратегічного планування в профільних департаментах облдержадміністрації, адже одним із пріоритетів у реалізації децентралізаційної реформи в цьому році визначені саме секторальні стратегії. «Важливий напрямок - синхронізація через підготовку відповідних заходів реформи децентралізації з реформами в окремих секторах суспільного розвитку, тобто так звана секторальна децентралізація щодо освіти, охорони здоров'я та інших значущих для громадян галузей», - наголосив Андріян Фітьо.

«На семінарах по стратегічному плануванню увазі слухачів пропонується презентація, яка охоплює такі питання, як актуальність стратегій розвитку громад, міжнародний досвід у підходах до стратегування територій, законодавчі передумови розробки регіональних стратегій, а також методологічні засади та структури регіональних стратегій», - зазначив експерт.