На Донеччині підпишуть перший договір про міжмуніципальне співробітництво – між Краматорськом і Андріївською ОТГ

04.10.2018
На Донеччині підпишуть перший договір про міжмуніципальне співробітництво – між Краматорськом і Андріївською ОТГ

Під час чергової сесії Краматорської міськради 4 жовтня депутати надали згоду на організацію міжмуніципального співробітництва між Краматорськом та Андріївською сільською об’єднаною громадою.

Договір про міжмуніципальне співробітництво доручили підписати Краматорському міському голові Андрію Панкову та Андріївському сільському голові Миколі Діхтенку. До складу комісії з підготовки проекту договору про співробітництво з боку Краматорська делеговані представники відділу охорони здоров’я та відділу правового забезпечення.

Договір між Краматорськом і Андріївською ОТГ стане першим договором про міжмуніципальне співробітництво в Донецькій області. Ще у травні консультанти Донецького регіонального відділення Асоціації міст України в рамках Проекту ПУЛЬС за фінансової підтримки USAID організували навчальний візит до Андріївської сільської ОТГ на тему: «Соціальні контракти як чинник сталого розвитку громади. Міжмуніципальне співробітництво». У навчальному турі взяли участь представники Краматорської міськради. Зокрема, секретар Краматорської міської ради Денис Ошурко тоді підкреслив, що укладання договору є спільною ініціативою Краматорська і Андріївської громади.

«Нам приємно, що ми першими в області запроваджуємо практику укладання договорів про міжмуніципальне співробітництво. Андріївська громада розвивається, в селах є робочі місця, є також фінансовий ресурс і земля, яка приносить прибуток. Андріївська ОТГ і раніше співпрацювала з медичними закладами Краматорська – це був вибір мешканців громади. Після укладання договору про міжмуніципальне співробітництво кожен житель Андріївської ОТГ безперешкодно отримуватиме якісні медичні послуги у Краматорську. Крім того, Андріївська громада має намір співпрацювати з Краматорськом і з питань шкільної освіти, передавши місту повноваження з методичного супроводу навчальних закладів», – зазначив Денис Ошурко.

«Міжмуніципальне співробітництво надзвичайно ефективний інструмент забезпечення спроможності територіальних громад. Спільними зусиллями органи місцевого самоврядування зможуть швидше й наполегливіше вирішувати соціально-економічні завдання, – прокоментував регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько. – Відповідно до медичної реформи з державного бюджету на вторинне медичне обслуговування мешканців Андріївської ОТГ на рік виділяється приблизно 1,2 млн. грн. Після підписання договору про міжмуніципальне співробітництво Краматорськ додатково отримуватиме до місцевого бюджету щорічно більше мільйона, а мешканці Андріївської ОТГ будуть забезпечені гарантованим, якісним та професійним медичним обслуговуванням».