На Донеччині надходження податку на доходи фізичних осіб збільшились на 43%

07.12.2016
На Донеччині надходження податку на доходи фізичних осіб збільшились на 43%

За одинадцять місяців 2016 року приріст надходжень податку на доходи фізичних осіб у порівнянні з відповідним періодом минулого року до зведеного бюджету країни склав 43%. З початку року мешканці Донеччини сплатили понад 6,2 млрд грн зазначеного податку, що на 1,8 млрд грн більше ніж торік.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме понад 2,2 млрд гривень, спрямовано до Державного бюджету країни, що удвічі перевищує надходження 2015 року.

Решту коштів, а саме  4 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів регіону для фінансування заходів держави у соціальній сфері. Цьогорічні надходження до місцевих скарбниць на 750 млн більше надходжень 2015 року. Податок на доходи фізичних осіб продовжує зберігати позицію найвагомішого за обсягом джерела наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, його питома вага від загальних надходжень становить 60%.

Значне підвищенні рівня надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджетів всіх рівнів, насамперед, зумовлено проведенням комплексу заходів фіскальної служби Донеччини, направлених на легалізацію трудових відносин.

У зв’язку з підвищення 1 грудня 2016 року рівня мінімальної заробітної плати до 1600 грн, очікується і подальший приріст надходжень податку на доходи фізичних осіб.

Джерело: 
ГУ ДФС у Донецькій області