МОЗ РОЗШИРИЛО СПИСОК ПРЕПАРАТІВ У ПРОГРАМІ “ДОСТУПНІ ЛІКИ”

10.08.2017
МОЗ РОЗШИРИЛО СПИСОК ПРЕПАРАТІВ У ПРОГРАМІ “ДОСТУПНІ ЛІКИ”

Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки” та які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

Про це йдеться на офіційному сайті відомства. До оновленого реєстру ліків увійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробник країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів. Зокрема, у новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму.

Нагадаємо, Урядова програма “Доступні ліки” почала діяти в Україні з квітня 2017 року. За цей час пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми на понад 126 млн грн бюджетних коштів. Як ми повідомляли раніше, для того, щоб взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.

Перелік аптек, що беруть участь у програмі: https://goo.gl/cq7BV1.

Переглянути реєстр: https://goo.gl/oWD2wM

Переглянути наказ: https://goo.gl/HUJWzk