«Місцеве самоврядування – це ми»: представники міст і селищ Донеччини зібралися разом у Вугледарі

04.12.2017
«Місцеве самоврядування – це ми»: представники міст і селищ Донеччини зібралися разом у Вугледарі

Напередодні Дня місцевого самоврядування представники місцевої влади з міст і районів західної Донеччини зібралися разом, щоб вислухати і обмінятися привітаннями з нагоди свого професійного свята. В урочистому зібранні також взяли участь експерти Донецького регіонального відділення Асоціації міст України.

Ідея організувати такий захід належить народному депутату України Сергію Сажко, який сам до обрання у Верховну Раду чотири роки пропрацював на посаді Курахівського міського голови, тож з власного досвіду знає, з якими проблемами іноді доводиться стикатися місцевому самоврядуванню. «Моїм завданням було зібрати разом людей, які відповідають за життєдіяльність і розвиток своїх населених пунктів, щоб вони могли познайомитися, обмінятися контактами. А в перспективі - отримали можливість ділитися досвідом у подоланні труднощів, адже не секрет, що проблеми у наших територіальних громад дуже схожі», - пояснив Сергій Сажко.

Сьогодні органам місцевого самоврядування необхідно вчитися працювати в нових умовах: реформа децентралізації та об’єднання територіальних громад покладають на них нові повноваження, а разом з тим – і підвищену відповідальність. Про це сказав представник Асоціації міст України в Донецькій області Олександр Меланченко, вітаючи учасників урочистостей з професійним святом.

«На вас чекає багато роботи у руслі децентралізації, але я бажаю вам, щоб цей процес йшов уперед, і ця частина Донеччини стала найкращою. Що стосується створення об’єднаних територіальних громад, то саме Сергій Сажко був одним з перших, хто мав власне бачення і бажання сприяти об’єднанню громад ще тоді, коли про це мало хто чув. Потім ці процеси загальмувала війна та інші чинники, але гадаю, що спільними зусиллями ми подолаємо усі негаразди», - зазначив Олександр Меланченко.

З ініціативи народного депутата України для представників місцевого самоврядування Вугледару, Курахового, Новогродівки, Селидового, Великоновосілківського й Мар'їнського районів підготували і продемонстрували відеонарис про те, як живуть та чим пишаються сьогодні ці населені пункти. Гостей також чекав святковий концерт.

Подякувавши Вугледарському міському голові Андрію Сіличу за гостинність, Сергій Сажко пообіцяв докласти зусиль, щоб подібні заходи стали традиційними, а наступний відбувся у 2018 році в Великоновосілківському районі.