Мінфін вимагає від громад Донеччини повернути довгоочікувані кошти

10.09.2019
Мінфін вимагає від громад Донеччини повернути довгоочікувані кошти

Державна казначейська служба України на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад з проханням повернути кошти на соціально-економічний розвиток.

Згідно з розпорядженням Кабміну в липні цього року було виділено 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку громад. Проте тривалий час ці кошти на місця не надходили. Завдяки ініціативі Асоціації міст України та зверненням громад в рамках флешмобу #поверніть_гроші_громад вдалось отримати перші досягнення: Державна казначейська служба України довела до місцевих бюджетів помісячний розпис надходжень. На початку вересня перші 10% коштів вже надійшли на рахунки місцевих бюджетів. Громади розпочали їх освоєння для вирішення нагальних проблем.

Однак 10 вересня Державна казначейська служба звернулася до місцевих рад з проханням повернути кошти. За попередньою інформацією, на виконання доручення Міністерства фінансів України проводяться заходи щодо призупинення проведення видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій за рахунок коштів відповідної субвенції, перерахованої у вересні 2019 року, без надання пояснень і законодавчих підстав щодо здійснення таких операцій.

"Особливо по-блюзнірськи це виглядає по відношенню до прифронтових міст, таких як Залізне, Світлодарськ", - вважає регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Олександр Меланченко. 

Асоціація міст України, яка завжди стоїть на захисті прав органів місцевого самоврядування, рекомендує громадам не надавати письмову згоду на повернення коштів. АМУ звертає увагу місцевих рад на відсутність законодавчих підстав щодо надання органами місцевого самоврядування згоди на проведення операцій із відкликання коштів з рахунків місцевих бюджетів.

"Радимо врахувати при прийнятті відповідних управлінських рішень, що у майбутньому такі дії можуть бути сприйняті контролюючими органами як добровільна відмова від коштів субвенції на виконання зобов’язань з фінансування відповідних видатків. Відповідальність за повноту здійснення видатків на заходи соціально-економічного розвитку територій у такому разі покладається на органи місцевого самоврядування", - наголошують експерти Асоціації міст України.

Фотоматериалы: 
Мінфін вимагає від громад Донеччини повернути довгоочікувані кошти