Мінфін обіцяє виділити на погашення заборгованості за пільги та субсидії 15 млрд. грн.

19.06.2017
Мінфін обіцяє виділити на погашення заборгованості за пільги та субсидії 15 млрд. грн.

За ініціативи Асоціації міст України в Міністерстві фінансів відбулася робоча нарада, де обговорювали проблеми заборгованості державного бюджету перед підприємствами житлово-комунального господарства за надані споживачам пільги та субсидії. У нараді взяли участь заступник Міністра фінансів Сергій Марченко, заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Альона Бабак. Позицію органів місцевого самоврядування представляли Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, міські голови та представники міст-членів АМУ.

До Асоціації міст України постійно звертаються органи місцевого самоврядування з зазначеною проблемою. У 2016 і в першому кварталі 2017 року місцеві бюджети не в повному обсязі отримували субвенції з державного бюджету, призначені для надання пільг і житлових субсидій населенню. За інформацією Мінфіну, на 1 червня цього року сума заборгованостей становить близько 33 млрд. грн. Через фінансові проблеми підприємств ЖКГ, що виникли внаслідок недофінансування, місцеві ради змушені постійно їх дотувати.

Зокрема, по місцевих бюджетах Донецької області кредиторська заборгованість по пільгах та субсидіях населенню перевищує 1,5 млрд. грн. Лише міські бюджети Маріуполя та Краматорська недоотримали понад 300 мільйонів державних коштів кожен.

Для вирішення проблеми Мінфін працює над законопроектом про внесення змін до Державного бюджету України на 2017 рік. Передбачається додатково виділити 15 млрд. грн. на погашення заборгованості за надані пільги та субсидії. Але ці кошти надійдуть до місцевих бюджетів виключно за умови проведення органами місцевого самоврядування перерахунків надлишково нарахованих субсидій.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан наголосив, що зазначені зміни до Держбюджету мають бути прийняті до 14 липня, інакше наслідки заборгованості за надані пільги та субсидії будуть катастрофічними як для підприємств теплопостачання, так і для галузі житлово-комунального господарства в цілому. Адже надходження коштів з Держбюджету перед самим початком опалювального сезону унеможливить його своєчасний початок.

Відповідно до постанови Кабміну від 22 квітня 2017 року № 187, з 1 липня набуде чинності нова ціна на газ, застосовувати яку почнуть з 1 жовтня цього року. Таким чином, вартість природного газу, у тому числі й для потреб підприємств теплопостачання, збільшиться на 25%, і становитиме близько  6 215 грн. (без ПДВ). Це потягне за собою зростання тарифів, і як наслідок – збільшення кількості отримувачів субсидій. Відповідно – проблема заборгованості державного бюджету за надані пільги та субсидії набуде катастрофічних масштабів.