Меморандум про співробітництво – запорука плідної співпраці Донецької обласної служби зайнятості та Чеської Міжнародної Громадської Організації «Людина в біді»

21.11.2016
Меморандум про співробітництво – запорука плідної співпраці Донецької обласної служби зайнятості та Чеської Міжнародної Громадської Організації «Людина в біді»

Служба зайнятості Донецької області спрямовує свої зусилля на підвищення якості надання соціальних послуг роботодавцям та населенню, впроваджуючи у своїй роботі новації (відеорезюме, онлайн-співбесіди з роботодавцями, презентації в центрах зайнятості відеовакансій, організація дистанційних форм навчання), працює на перспективу та випередження.

З метою реалізації майбутніх проектів, направлених на посилення соціального захисту мешканців регіону, служба зайнятості Донецької області шукає нові дієві форми співробітництва з міжнародними організаціями, що надають адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам (далі – ВПО).

Так, 15 листопада було укладено Меморандум про співробітництво та партнерство з Чеською Міжнародною Громадською Організацією «Людина в біді» (People in Need), проекти якої направлені на підтримку внутрішньо переміщених осіб та населення, яке потребує гуманітарної допомоги.

Метою укладання меморандуму є розробка конкретних проектів співробітництва у сфері сприяння зайнятості населення Донецької області завдяки розвитку малого та середнього підприємництва, створенню додаткових робочих місць та пом’якшенню негативних економічних і соціальних наслідків для мешканців Донецької області, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.

Укладений меморандум є додатковим інструментом для посилення соціального захисту мешканців Донецької області, а саме:

– надання малих грантів для стимулювання розвитку та створення додаткових робочих місць клієнтів служби зайнятості, які започаткували власну справу, та понад 6 місяців ведуть підприємництво.

– створення умов для дистанційного навчання та подальшого працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом їх навчання та облаштуванням надомних робочих місць.

– надання малих грантів роботодавцям для створення нових робочих місць для безробітних осіб, які орієнтовані на ведення соціально-відповідального бізнесу та тривалий час співпрацюють зі СЗ.

– створення та розвиток програм громадських та інших робіт тимчасового характеру для безробітних громадян.

– матеріальне забезпечення стажування безробітних на підприємствах після профнавчання за направленням служби зайнятості.

Реалізація положень меморандуму сприятиме зниженню напруженості на ринку праці регіону шляхом підвищення самозайнятості серед ВПО, учасників АТО та членів їх родин, створення нових робочих місць завдяки розвитку малого та середнього підприємництва в Донецькій області, поширення позитивного прикладу для інших переселенців та учасників АТО.