Матері полонених військових закликали владу організувати міжнародну групу пошуку зниклих безвісти в ОРДЛО

11.01.2018
Матері полонених військових закликали владу організувати міжнародну групу пошуку зниклих безвісти в ОРДЛО

Матері українських військовослужбовців, зниклих безвісти на тимчасово окупованих територіях, закликали владу створити міжнародну групу з пошуку їхніх рідних. До складу такої організації мають увійти представники різних країн, адже наразі бойовики так званих ДНР і ЛНР не допускають до пошуку ані представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, ані пошуковців з ОБСЄ та ООН, не кажучи вже про групу пошуку під керівництвом Міністерства оборони. Про це під час прес-конференції повідомила голова ГО «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників антитерористичної операції «Берегиня» Алла Макух.

Вона також відзначила важливу роль волонтерів та ветеранів АТО, зокрема зі складу партії УКРОП, які беруть активну участь у пошуку зниклих військових. Крім того, вона закликала дипломатів винести питання пошуку безвісти зниклих на рівень переговорів у Мінську.

Зі свого боку, матір полоненого бійця ЗСУ Олена Сугак зазначила, що наразі є багато свідчень перебування українських військових у полоні бойовиків. Проте до сьогодні рідним так і не вдалося налагодити з ними зв'язок.

Нагадаємо, раніше представники політичної сили, які брали участь у бойових діях на сході нашої країни, створили Раду ветеранів АТО УКРОПу. Колишні й нинішні бійці з усієї України підтримують родини військових та сприяють пошуку зниклих безвісти. Також вони допомагають тим, хто потребує реабілітації.