Малий бізнес – запорука успіху громади

10.12.2016
Малий бізнес – запорука успіху громади

9 грудня у Краматорську за ініціативи Донецької торгово-промислової палати відбулася Національна практична конференція «Можливості розвитку малого та середнього бізнесу як запорука сталого зростання економіки Донбасу». У ході заходу було урочисто підписано договори з переможцями конкурсу бізнес-планів в рамках програми підтримки бізнесу, що впроваджується ПРООН. Президент Донецької ТПП Ельвіра Севост’яненко підкреслила необхідність всебічного сприяння розвитку малого та середнього бізнесу та поширення історій успіху підприємців.

Як зазначив перший заступник голови Донецької ОДА Євген Вілінський, на конференції зібралися ті, хто хоче поговорити про майбутнє. «Ми хочемо децентралізації в усіх сферах, і щоб протягом десяти років структура економіки Донеччини змінилась на користь малого бізнесу», - наголосив посадовець.

Децентралізація – саме та реформа, яка стимулює, в першу чергу, ініціативу та відповідальність, і важливим ресурсом розвитку об’єднаної територіальної громади є самозайнятість населення, розвиток малого бізнесу.

Як тільки місцеві бюджети отримують частину податку на прибуток і податку на прибуток підприємств, місцевій владі стає вигідно підтримувати малий і середній бізнес та залучати нові компанії з креативними ідеями: чим більше підприємств буде створено, тим більше доходів з податків отримає місцевий бюджет. Таким чином, навіть дуже маленькі підприємства стають важливими в контексті податкових надходжень і місцевого бюджету. Тому доходи від господарської діяльності в громадах вкрай важливі для мотивації влади до розумних, прозорих і ефективних дій.

На конференції підприємці-переможці конкурсу ПРООН поділилися з присутніми цікавими історіями розвитку свого бізнесу.

Історія успіху справи Артема Бутова - мешканця селища Дробишеве, яке входить до складу Лиманської об’єднаної територіальної громади, почалася з власної ініціативи та виграного гранту від ПРООН. Колишній доброволець батальйону «Донбас» після отриманого поранення повернувся додому і започаткував свій бізнес: створив птахоферму, на якій успішно вирощує курчат-бройлерів за новітньою технологією, що гарантує екологічно чистий продукт.

За рік життя у Дробишевській громаді Артем перейнявся її проблемами, тому вирішив об’єднати небайдужих місцевих жителів та переселенців, які також бажають відкрити власну справу. «Багато хто цікавиться започаткуванням свого бізнесу і, навіть, кооперацією, - каже Артем Бутов, - сам я, звісно, не можу всім допомогти. Але за сприянням громадської організації, яку ми створюємо («Ділова Лиманщина») та при підтримці міжнародних донорів, можна навчитися писати бізнес-плани і поступово реалізовувати свої ідеї. Є багато людей, які займаються проектуванням для підвищення інвестиційної привабливості регіону. Цих фахівців треба залучати до створення таких проектів з розвитку громад. Хочеться, щоб Донеччина і зокрема, Лиманська громада стали більш привабливими для інвестицій», - зазначив підприємець.