Людмила Борисевич представляє Олександрівську ОТГ у Торонто

02.07.2019
Людмила Борисевич представляє Олександрівську ОТГ у Торонто

Представники громад-членів Асоціації міст України з навчальною метою перебувають у Канаді. Самоврядці беруть участь у Конференції з питань реформ в Україні та з питань децентралізації, яка відбувається в Торонто 2-4 липня.

Візит організувала Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) для новообраних керівників українських об'єднаних громад та інших представників місцевого самоврядування за спільним фінансуванням від американського, канадського, німецького та швейцарського урядів.

У поїздці бере участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, який 3 липня виступить на панелі «Децентралізація в дії», – повідомляє сайт АМУ. 

Також до складу делегації входять 24 представники, по одному голові громади з кожної області, які були відібрані за конкурсом. Донеччину представляє голова Олександрівської селищної громади Людмила Борисевич.

«Символічно, що наша українська делегація прибула до Торонто саме у День народження Канади! Мали змогу долучитися до привітань. Ця прогресивна країна підтримує реалізацію ключових реформ в Україні, зокрема децентралізацію. І саме за сприяння уряду Канади маю змогу представляти Донецьку область та Олександрівську ОТГ у конференції Ukraine Reform Conference-2019! Обмінюємося практиками та переймаємо безцінний канадський досвід місцевого самоврядування», – прокоментувала Людмила Борисевич.

Очільниця однієї з наймолодших об’єднаних громад Донеччини зазначила, що у перший день Конференції українська делегація плідно працює. Керівник бакалаврських програм з державного адміністрування та управління університету Районсон Ніл Томплінсон розповів про федеральну модель Канади, поділ влади, роль мера міста.

«Отже, разом з головами громад з усієї України маю змогу поглибити знання щодо перспектив реформи децентралізації та посилити інвестиційні можливості. Це – форум практичного змісту відносин України з усім світом. Моя мета – отримати міжнародний досвід: що саме потрібно зробити для нової якості економіки, агросільрозвитку, освіти, медицини в нашій громаді», – наголосила Людмила Борисевич. 

Зазначимо, що Олександрівська ОТГ за підсумками першого року існування вже демонструє значні успіхи децентралізації, в чому мали можливість переконатися учасники прес-туру, організованого Донецьким РВ Асоціації міст України в рамках проекту ПУЛЬС/USAID.

Під час візиту до Канади представники українського місцевого самоврядування відвідають міста провінції Онтаріо, поділяться своїм досвідом, а також ознайомляться з передовою канадською практикою у сфері врядування та управління об'єднаними територіальними громадами. Учасники поїздки вже ознайомилися з системою державного управління Канади, зокрема і з системою місцевого самоврядування, а також з історією об’єднання громад провінції Онтаріо. Представникам України презентували Федерацію Канадських муніципалітетів та Асоціацію муніципалітетів Онтаріо.

 

Прес-служба Офісу реформ

у Донецькому РВ АМУ

 

 

 

 

 

Фотоматериалы: 
Людмила Борисевич представляє Олександрівську ОТГ у Торонто
Людмила Борисевич представляє Олександрівську ОТГ у Торонто
Людмила Борисевич представляє Олександрівську ОТГ у Торонто