Людмила Борисевич: Попереду – дуже велика робота з розвитку Олександрівської ОТГ

05.05.2018
Людмила Борисевич: Попереду – дуже велика робота з розвитку Олександрівської ОТГ

Головою Олександрівської селищної ОТГ на Донеччині з результатом понад 66% голосів виборців стала Людмила Борисевич, яка до того займала посаду Олександрівського селищного голови. Новостворена ОТГ об’єднала 11 сільських рад Олександрівського району та стала десятою об’єднаною громадою на Донеччині. Решта району відійшла до потенційної Новодонецької громади. Відтак, Олександрівський район наразі повністю охоплений ОТГ.

Новообраний голова Олександрівської ОТГ Людмила Борисевич у розмові з фахівцями Донецького регіонального відділення Асоціації міст України зазначила, що реформа децентралізації дає впевненість на підвищення добробуту і сталий розвиток громади. Задля цього вже зроблені конкретні кроки.

– Ми тривалий час працювали над розробкою проектів програм розвитку територій громади, разом з громадськістю міркували над оптимізацією об’єктів соціальної сфери. Тепер, коли об’єднання відбулося, наша команда підсилилася, і ми можемо злагоджено працювати на перспективу. Дуже важливо пропорційно розподіляти ресурси для того, щоб усі населені пункти в громаді розвивалися рівномірно, – зауважує Людмила Борисевич.

Одним з найважливіших проектів зараз є капітальний ремонт моста в центрі ОТГ – селищі Олександрівка. Крім того, серед нагальних питань – ремонт доріг, розроблення і реалізація Плану дій сталого енергетичного розвитку, впровадження проектів із чистої енергії, залучення інвестицій, впровадження муніципального енергетичного менеджменту на місцевому рівні.

Продовжують у громаді втілювати в життя масштабний задум щодо реконструкції парку «Ювілейний». «Тут оновлять практично все – від фонтану до нової трави і зелених насаджень. Але основне ще попереду: і майданчик для рухливих ігор, і різні зони відпочинку, і спортивні майданчики, і подальше озеленення», – пояснює Людмила Борисевич. Рекреаційна зона парку має перетворитися на справжній європейський куточок відпочинку. Після завершення усіх робіт на мешканців і гостей селища чекає надсучасний парк, що стане візитівкою Олександрівської громади.

Ще одним напрямком роботи є будівництво спортивних об’єктів і ремонт вже існуючих. «Ми ставимо перед собою ці завдання для того, аби підростаюче покоління Олександрівщини було здоровим та проводило більше часу на спортивних майданчиках, щоб молодь мала змогу займатися спортом, влаштовувати чемпіонати з футболу та волейболу, – наголошує голова громади. – Скоро завершимо будівництво майданчика для гри в міні-футбол з покриттям «штучна трава» у селі Петрівка Перша. Для вболівальників придбано трибуни, що будуть встановлені після завершення основних робіт. А для любителів активного відпочинку біля міні-поля розмістять вуличні тренажери. Але Олександрівська громада має нагальну потребу у повноцінному стадіоні, що зможе прийняти велику кількість команд та вболівальників під час чемпіонату. Так, ми плануємо відновити спортивну славу Олександрівщини!».

За думкою голови, у кожному населеному пункті мають бути зони відпочинку. На сьогодні вже облаштовані ігрові зони у селах Левадне, Новополтавка, Петрівка Перша, Дмитро-Дар’ївка, Варарівка, Софіївка, а також у селищі Олександрівка. Крім того, у селах біля дитячих майданчиків з’явилися нові дерев’яні альтанки, де збираються молоді матусі, молодь та люди похилого віку.

– Мешканців громади найбільше турбують відсутність доріг, аптек, освітлення, благоустрій, транспортне сполучення з Олександрівкою, вода, дитячі майданчики та будинки культури. Це лише першочергові проблеми, з якими стикаються наші люди в повсякденному житті. Перед місцевим самоврядуванням сьогодні стоїть складне завдання: забезпечити мешканців комфортними умовами, щоб люди відчували себе повноцінними громадянами. Як голова селищної ради, я вже почала рух у цьому напрямку, реалізуючи соціально важливі проекти. Маю ще цілу низку ідей. Попереду – дуже велика робота з розвитку Олександрівської об’єднаної територіальної громади: розбудова інфраструктурного, виробничого, інвестиційного потенціалу. Важливо постійно вивчати думку людей, що проживають на території громади і відповідати потребам населення, – переконана голова Олександрівської ОТГ Людмила Борисевич.