Людмила Борисевич: Муніципальний фіскальний реєстр дозволить Олександрівській громаді забезпечити повний контроль над своїми ресурсами

05.08.2018
Людмила Борисевич: Муніципальний фіскальний реєстр дозволить Олександрівській громаді забезпечити повний контроль над своїми ресурсами

Олександрівська селищна ОТГ стала однією з пілотних громад по впровадженню Муніципального фіскального реєстру АМУ.

Наприкінці липня в Івано-Франківську відбулося засідання Секції Асоціації міст України з місцевого економічного розвитку. Захід організовано в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ.

В роботі Секції взяли участь представники 30 ОТГ України – заступники голів громад, керівники відділів економічного розвитку, фінансових відділів, спеціалісти з програмного забезпечення. Серед них були голова та начальник відділу фінансово-господарського забезпечення Олександрівської селищної громади Людмила Борисевич і Ольга Євстігнєєва

Олександрівська ОТГ – десята створена громада на Донеччині. Нещодавно вона визнана спроможною. Наразі представники наймолодшої громади області залюбки беруть участь у різноманітних навчальних заходах, адже вважають, що формувати нову якість місцевого самоврядування в ОТГ можливо лише за умови постійного навчання та обміну кращим досвідом.  

«У своїй роботі вважаю дуже важливим шукати нові шляхи вирішення проблем, обмінюватися досвідом між представниками органів місцевого самоврядування з інших міст та областей», – зазначила Людмила Борисевич.

За словами голови Олександрівської ОТГ, учасники заходу мали можливість пройти навчання щодо використання програмного комплексу «Муніципальний фіскальний реєстр», а також вивчити досвід громад у використанні інших автоматизованих систем збору інформації.

«На засіданні секції АМУ експерти навчали нас теоретичних і практичних особливостей роботи з Муніципальним фіскальним реєстром, розробленим Асоціацією міст України в рамках Проекту ПУЛЬС. Муніципальний фіскальний реєстр – це програмний комплекс, який дозволяє громаді забезпечити повний контроль над своїми ресурсами. Це дає можливість значно покращити наповнення місцевого бюджету та позитивно впливає на розвиток території», – розповіла Людмила Борисевич.

На другий день учасники секції ознайомилися з кращими практиками економічного розвитку територіальних громад Прикарпаття. Зокрема, представники ОТГ відвідали інтерактивний музей «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки» у селищі Вигода.

 

Ліана Міщенко