Кращі практики: Краматорськ і прилеглі селища переходять на альтернативну енергетику

10.01.2017
Кращі практики: Краматорськ і прилеглі селища переходять на альтернативну енергетику

У Краматорську зроблено перший крок по використанню енергії сонця у вуличному освітленні. Близько 170 світлодіодних світильників, які працюють на сонячних батареях, встановлено на вулицях міста і в прилеглих селищах. Це гарна практика для майбутньої Краматорської об'єднаної територіальної громади, яка, до речі, саме зараз проходить необхідні процедури задля створення ОТГ з центром у м. Краматорськ згідно з Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Монтаж освітлювальних систем завершено в селищах Ясногірка, Біленьке, Шабельківка, Красногірка, Комишуваха, Привілля, Іванівка, Веселий, Кондиціонер.

«Навіть в зимовий період, коли короткий світловий день, сонячні батареї акумулюють досить енергії, щоб висвітлювати вулицю, - прокоментував подію голова Біленківської селищної ради Ігор Нікулочкін. - Ми встановили опори альтернативного освітлення на вулицях, які ніколи не освітлювалися. Тепер там вечорами спокійно ходять люди, діти катаються на санках, прогулюються мами з колясками. Жителі селища дуже задоволені».

Установкою сонячних батарей впровадження енергозберігаючих технологій не обмежилося. В комплекті з ними встановлюються світлодіодні світильники. Кожен ліхтар зроблений за системою окремих лід-світильників: навіть якщо один вийде з ладу, всі інші будуть працювати.

Світильники на сонячних батареях - справа не дешева. Впровадження альтернативної енергетики стало можливим завдяки фінансовій підтримці з державного бюджету. У листопаді  минулого року Краматорськ отримав 5 мільйонів гривень на вуличне освітлення за інноваційними технологіями, за умови 3% співфінансування з міського бюджету.

В короткі терміни були вирішені всі процедурні питання, розроблена проектно-кошторисна документація, і вже наприкінці грудня сонячні батареї почали освітлювати міські та селищні вулиці.

Джерело: