Краматорськ потрапив у десятку кращих міст за прозорістю місцевої влади

27.04.2018
Краматорськ потрапив у десятку кращих міст за прозорістю місцевої влади

Краматорська міська рада вперше брала участь у вимірюванні Індексу публічності місцевого самоврядування та посіла 9-е місце серед 24 обласних центрів України. Відповідні результати дослідження за 2017 рік презентувала громадська організація “Точка Доступу” у Краматорську. Перше місце з відкритості міст посів Івано-Франківськ, який набрав 78%, друге - Київ (73%), третє - Вінниця та Луцьк - 72%. Найнижчі показники отримали Одеса та Полтава - по 34%. 

Загальний індекс публічності визначався за трьома показниками: прозорість, відкритість та підзвітність роботи міського голови, виконавчих органів та депутатського корпусу.

Краматорський міський голова Андрій Панков посів 12-ту позицію в загальному рейтингу публічності міських голів, разом із мерами Рівного, Кропивницького та Житомира. Виконавчі органи влади Краматорської міської ради отримали також 12-те місце, а от робота депутатів оцінена на 76%, що відповідає третьому місцю в національному рейтингу депутатів міських рад.

Проте представники політикуму та громадські активісти з такими високими оцінками рівня прозорості органів місцевої влади Краматорська не погодилися. Зокрема, представниця партії УКРОП Світлана Рудь зауважила, що що в цьому році публічний звіт Краматорського міського голови не відбувся відповідно до процедури, яка закладена в Статуті територіальної громади міста.