Коли отримає землю кожна з громад Донеччини

13.02.2018
Коли отримає землю кожна з громад Донеччини

Опубліковано план-графік передачі земельних ділянок у власність об'єднаних територіальних громад на 2018 рік. До кінця поточного року всі об’єднані територіальні громади Донеччини отримають землю.

За інформацією Асоціації міст України, Шахівська сільська ОТГ отримає землі у власність вже в лютому, Андріївська сільська ОТГ – у березні, Лиманська міська ОТГ – у квітні. В травні черга настане для Званівської сільської громади.

Соледарська міська ОТГ отримає землі в червні, Черкаська селищна ОТГ – в липні. В серпні з земельними ділянками буде Іллінівська сільська громада, у вересні – Сіверська міська ОТГ, й нарешті, в жовтні – Миколаївська міська об’єднана громада.

Нагадуємо, 31 січня Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін у законодавстві.

Розпорядженням доручається Держгеокадастру розпочати з 1 лютого 2018 року передачу усіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад, крім тих земельних ділянок, які не можуть бути передані у комунальну власність. У випадку, якщо земельні ділянки не сформовані, Держгеокадастру доручено забезпечити їх формування шляхом інвентаризації.​

В Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться біля 759 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які можуть бути передані у комунальну власність. На Донеччині загальна площа земель усіх дев’яти ОТГ складає 3459,5 кв. км. Поза межами населених пунктів знаходиться більше 3 тис. кв. км. землі.

 

Інформує Донецьке РВ АМУ