Керівництво області зустрілось з делегацією Посольства Республіки Хорватії в Україні

06.06.2016
Керівництво області зустрілось з делегацією Посольства Республіки Хорватії в Україні

6 червня перший заступник голови облдержадміністрації Євген Вілінський та заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз зустрілись з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватії в Україні Томіславом Відошевічем та Почесним консулом Республіки Хорватії у Донецьку Олександром Ротовим.

На зустрічі були обговорені питання щодо можливої форми регіональної співпраці між областями України та жупаніями Хорватії, а також представники делегації поділились своїм досвідом щодо вступу в ЄС та вирішення питань вимушених переселенців.

Ігор Стокоз зазначив, що наразі в Донецькій області 741 тисяча внутрішньо переміщених осіб. «В сірій зоні на лінії розмежування наразі знаходиться 37 навчальних закладів, у яких вчаться 9 670 дітей. І сьогодні ми працюємо, в першу чергу над тим, щоб вивезти цих дітей хоча б на 3 місяці на оздоровлення – туди, де немає війни», - підкреслив Ігор Стокоз.

Томіслав Відошевіч зазначив, що питання оздоровлення дітей та вивезення їх  з потенційно небезпечної зони бойових дій  дійсно має бути одним з найперших у роботі влади.

«Для того, щоб вирішити питання внутрішньо переміщених осіб необхідно організувати та поєднати діяльність обласної та міської влади, громадськості та міжнародних гуманітарних організацій. Наша країна знає, що таке проблеми біженців та переселенців. І їх вирішення потребує багато сил», - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватії в Україні.

Також Томіслав Відошевіч повідомив, що зважаючи на таку складну ситуацію в "сірій" зоні, Посольство спробує допомогти з вирішенням питання оздоровлення дітей у Хорватії.

В ході зустрічі також були обговорені перспективи співробітництва Хорватії та України  на території Донецької області. Євген Вілінський зазначив, що ринок Донецької області відкритий для європейських партнерів. Представники делегації зацікавились такою пропозицією, тому Донецька ОДА надасть відповідну інформацію про експортно-орієнтовані підприємства для налагодження співпраці між Хорватією та Донеччиною.

Джерело: