Інформація щодо результатів засідання обласного комітету доступності

18.11.2016
Інформація щодо результатів засідання обласного комітету доступності

17 листопада на території Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів було проведене засідання обласного комітету щодо забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об¢єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури. На засіданні були підведені підсумки виконання доручень попереднього комітету доступності, представлений план заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на 2016-2017 роки.

Зазначений план заходів представив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Кузьменко В.І.  Відповідно до плану протягом 2016-2017 років в містах та районах області, що підконтрольні українській владі передбачається обладнати елементами доступності 222 об’єкти, з них на 207 повинно забезпечуватися вільне пересування людей з інвалідністю на візках. За призначенням передбачається обладнання елементами доступності – об’єктів охорони здоров’я (66); органів влади (31), спорту (11), культури (39); освіти (30); торгівлі  (9), житлових будинків, у яких проживають інваліди (26) та  об’єктів  іншого призначення (10). Також передбачається обладнання пониженими бордюрами та з’їздами дорожніх перехресть та пішохідних переходів у кількості 106 одиниць, пристосування 24-ох зупинок громадського транспорту до потреб людей з інвалідністю, обладнання 7 світлофорів на перехрестях та пішохідних переходах звуковими сигналами, виділення 16 спеціальних місць для безкоштовного паркування транспортних засобів в яких пересуваються люди з інвалідністю, придбання 20 спеціальних автомобілів (мікроавтобусів), обладнаних підйомниками для бюджетних організацій.

Про впровадження принципів системного підходу до створення безперешкодного життєвого середовища, розробки та виконання конкретних заходів щодо забезпечення доступності до об’єктів житлово-громадського призначення в місті Покровськ звітував голова Покровського міського комітету доступності.

Представниками  громадських організацій людей з інвалідністю  підіймалися проблемні питання  щодо можливості надання послуг безкоштовного проїзду на міських маршрутах людям з інвалідністю, виділення та облаштування приміщень для відкриття філій протезних заводів на території області, питання щодо облаштування зупинок громадського транспорту елементами доступності та інші.

Обласний комітет доступності вирішив затвердити план заходів, розпочати його впровадження та реалізацію. Головам міських та районних комітетів доступності продовжити роботу по обладнанню засобами доступності існуючих об’єктів житлово-громадського призначення з урахуванням комплексного забезпечення доступності до місць надання послуг, продовжити роботу по приведенню у відповідність до потреб людей дорожньо-транспортної мережі та інженерної інфраструктури, активізувати роботу міських та районних комітетів доступності.