Іллінівська громада: перші кроки зроблено

11.02.2017
Іллінівська громада: перші кроки зроблено

Іллінівська об’єднана територіальна громада була створена у 2016 році. До складу громади увійшли дев’ять сільських рад Костянтинівського району - Іллінівська, Зорянська, Катеринівська, Новополтавська, Олександро-Калинівська, Тарасівська та інші (загалом 25 населених пунктів). У грудні 2016 року у новоствореній громаді відбулися перші вибори.

Сьогодні у влади Іллінівської ОТГ, яка включає у себе більшість сіл на підконтрольній території Костянтинівського району Донеччини, багато планів. Одне з головних завдань, яке ставить перед собою громада – це економія бюджетних коштів та зменшення залежності від природнього газу, насамперед, закладів та організацій. Енергозбереження включає встановлення пластикових вікон, утеплення фасадів і перехід на твердопаливні котли. За словами голови Іллінівської громади Володимира Маринича, вже в цьому році планується перевести шкільні котельні на альтернативні  види пального. Звести модульні котельні хочуть у чотирьох навчальних закладах.

«Ми хочемо відмовитися від використання газу, в першу чергу, для опалення шкіл. Для цього маємо збудувати чотири модульні котельні в Олександро-Калинівській, Зорянській, Степанівській і Катеринівській школах. Гроші на три котельні маємо з обласного бюджету – три мільйони гривень. На четверту котельню будемо залучати кошти громади. Котельні працюватимуть на дровах, вугіллі за піролізним принципом», – розповів Володимир Маринич.

«Будівництво міні-котелень у навчальних закладах – сьогодні одне з найважливіших завдань, - вважає голова новоствореної ОТГ, - наразі департамент освіти саме проводить тендери по будівництву нових модульних котелень, і ми в нашій громаді хочемо перейти від газу на альтернативні види палива. Сподіваємося, що в цьому році в чотирьох школах вже будуть універсальні котли на дровах, вугіллі, пеллетах. Ми давно підрахували, скільки можна зберігати коштів завдяки переходу на альтернативні види палива. На сьогоднішній день економія буде в три рази, не менше», - впевнений голова Іллінівської громади.

Крім того, в об’єднаній територіальній громаді нині мають 10 різноманітних проектів. Вони стосуються ремонту доріг, встановлення опор вуличного освітлення і проведення водогонів. Зокрема, поряд з адміністративною будівлею Іллінівської сільської ради планують звести амбулаторію і бібліотеку.

«Сьогодні вирішується питання зведення нової будівлі поряд з адмінбудівлею, будівництва нової амбулаторії і нової бібліотеки, - прокоментував новину В.Маринич, - це не такі вже й великі кошти: сума близько трьох мільйонів гривень».

Географічним центром Іллінівської громади є село Олександро-Калинове, тому саме тут вирішено створити два центри - Центр безпеки та Центр культури ОТГ. На створення культурного центру і ремонт будівлі буде виділено 15 мільйонів гривень з обласного і державного бюджетів, а досвід проведення масштабних культурних заходів село вже має. Що ж стосується Центру безпеки, то за проектом його у селі Олександро-Калинове повинні збудувати вже до літа.

Джерело: 
За матеріалами dotb.dn.ua