Громади можуть отримати повноваження з реєстрації земельних ділянок – АМУ

22.03.2019
Громади можуть отримати повноваження з реєстрації земельних ділянок – АМУ

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Асоціація міст України (АМУ) спільно з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру опрацьовує питання щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень з проведення державної реєстрації земельних ділянок у базі Державного земельного кадастру. Про це повідомляється на офіційному сайті АМУ.

Зокрема, планується розширення функцій органів місцевої влади у сфері реєстрації земель.

Асоціація міст України пропонує громадам долучитись до роботи та взяти участь в обговоренні щодо надання таких повноважень, а саме:

  • Чи потрібно передавати органам місцевого самоврядування повноваження зі здійснення реєстрації земель?
  • Чи є така необхідність? Якими є причини необхідності та які ризики?
  • Які саме відомості про земельні ділянки мають вноситись на місцях?
  • Чи готові органи місцевого самоврядування брати участь в «екстериторіальності» надання таких послуг?

Пропозиції потрібно надсилати до 10 квітня на електронну адресу: t.medvetska@auc.org.ua.

У Донецькому регіональному відділенні АМУ розповіли про останні новації в сфері земельного законодавства. Зокрема, як зазначив регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько, у березні набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру та яка дозволяє реєструвати земельні ділянки он-лайн. Тобто, фізичні і юридичні особи, які бажають зареєструвати земельну ділянку, відтепер мають змогу подати відповідну заяву та необхідну документацію в онлайн-режимі. «Заява про проведення державної реєстрації земельної ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками подаватиметься в електронній формі з використанням особистого електронного цифрового підпису. Сервіс подання заяви та документації щодо держреєстрації землі доступний в електронному кабінеті Держгеокадастру за посиланням: e.land.gov.ua», – розповів експерт. 

Крім того, за словами Костянтина Гацька, Асоціація міст України розглянула та погодила проект Постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам».

«АМУ виступила ініціатором змін та запропонувала замінити у переліку органів, які мають право створювати Комісію з визначення та відшкодування збитків власникам та землекористувачам, слова «виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад» на «виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад». Це дасть змогу виконкомам виконувати свої повноваження у сфері не лише розпорядження, але й здійснення самоврядного контролю на територіях, затверджених перспективними планами об’єднаних громад. Отже, ОТГ зможуть здійснювати самоврядний контроль за використанням та охороною земель і отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відшкодування збитків», – пояснив консультант.