Громадськість продовжує моніторити ситуацію в селі Червоне

11.07.2018
Громадськість продовжує моніторити ситуацію в селі Червоне

Відбулося виїзне засідання робочої групи з вивчення проблемних екологічних питань, що виникли на території Костянтинівки та Костянтинівського району. Представники влади, правоохоронних структур, підприємств та громадські активісти оглянули район сміттєзвалища й очисних споруд у селі Червоне, який тривалий час є зоною екологічної небезпеки та викликає численні скарги мешканців.

Екологічну проблему намагаються вирішити вже більше року. Порушення на території біопруду № 2 очисних споруд КП «Вода Донбасу», куди зливали відходи від спиртового виробництва, спричинили активне виділення небезпечних газів. Зокрема, згідно з лабораторними вимірюваннями, перевищення сірководню в повітрі складало до 209 разів, метилмеркаптану – до 272 разів.

Наприкінці 2017 року вирішили засипати небезпечний біопруд бентонітовою глиною з подальшою рекультивацією земель.

Сьогодні ці роботи наближаються до завершення, однак сморід продовжує мучити мешканців Костянтинівки.

«Зараз проблема зменшилася – запах не настільки нестерпний. Проте його джерело все ж таки є. Щоб виключити можливість скидання гидоти в біопруд, ми запропонували встановити камери відеоспостереження за всім транспортом, який в’їжджає та виїжджає з території очисних споруд. І якщо дійсно немає скидання, як запевняють представники влади, – треба шукати іншу причину», – зазначив громадський діяч, голова донецьких укропівців Олександр Меланченко.

Він звернув увагу, що місце екологічного лиха – всього за 20 км від лінії бойового зіткнення.

«Біля нас лінія розмежування. Маємо розуміти, що окупанти накоїли багато проблем, які нам розгрібати не один рік. А ми ще й самі собі загаджуємо територію, – наголосив Олександр Меланченко. – Під окупацією погано жилося, але якщо так ставитися до довкілля і своїх людей, виникає запитання: а для чого нас звільняли? Маємо показати та продемонструвати, що Україна – це європейська країна, де людина та її безпека понад усе!»

За підсумками виїзного засідання, представники робочої групи вирішили ще раз зібратися наприкінці літа, коли роботи на біопруді мають бути повністю завершені.