Експортерам Донеччини видано майже 870 сертифікатів EUR.1 до країн ЄС

01.08.2016
Експортерам Донеччини видано майже 870 сертифікатів EUR.1 до країн ЄС

З 1 січня 2016 року набула чинність Угода  про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами. Так, протягом І півріччя 2016 року Донецькою митницею ДФС експортерам регіону видано 867 сертифікатів форми EUR.1. Лідером серед країн, до яких найбільше видано сертифікатів на товари, що експортуються, залишається Німеччина (154 сертифікати).

Статтею 23 Правил до Угоди передбачено надання та анулювання митним органом статусу схваленого експортера. Перевагою використання цього статусу є те, що для отримання тарифних преференцій український експортер товару без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1 самостійно визначає та декларує походження товарів на комерційних/товаросупровідних документах, що дозволяє прискорити процедуру експорту товару.

Протягом поточного року в рамках Угоди митницею наданий статус уповноваженого експортера Державному підприємству «Артемсіль». Зазначеним підприємством у 138 випадках підтверджено українське походження товару із застосуванням декларацій інвойсу про походження товару.

Джерело: