Добропільська міська рада співпрацюватиме з USAID у сфері енергоефективності

15.12.2016
Добропільська міська рада співпрацюватиме з USAID у сфері енергоефективності

14 грудня міський голова м. Добропілля Андрій Аксьонов підписав з USAID (агентство США з міжнародного розвитку - United States Agency for International Development) Меморандум «Про взаєморозуміння та співробітництво в сфері енергоефективності». Тепер в Добропіллі за підтримки USAID буде розроблений комплекс заходів щодо підвищення енергетичної ефективності економіки регіону.

Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» буде допомагати  будувати систему енергоменеджменту, розробляти бізнес-плани, технічну документацію для реалізації проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності в великому Добропіллі. В ці проекти організація буде інвестувати самостійно, а також сприяти в отриманні коштів від приватних інвесторів і МФО, таких як Світовий банк, НЕФКО, ЄБРР.

Подію прокоментував Андрій Аксьонов, Добропільський міський голова:

«Співпраця з USAID дозволить, в першу чергу, виявити «вузькі місця» в теплосистемах наших міст. Сьогодні, у зв'язку з ростом тарифів на комунальні послуги, втрати енергоресурсів в мережах недозволена розкіш. Ефективне використання тепла, модернізація потужностей - наші головні завдання».

Дмитро Ємельяненко, заступник керівника USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»:

«Енергоефективність - один із пріоритетних напрямків у досягненні енергетичної незалежності України. USAID робить свій внесок в цей процес. Ми готові надавати Добропіллю системну методичну допомогу. Основний вектор - підвищення енергоефективності об'єктів, які знаходяться в комунальній власності, а також зниження витрат на їх утримання шляхом впровадження сучасних технологій».

Вікторія Гриб, керівник департаменту із соціального розвитку ДТЕК Енерго: «Підписання Меморандуму з проектом «Муніципальна енергетична реформа в Україні» - це подія, якої ми дуже чекали. У міста з'явилися додаткові можливості для залучення інвестицій в енергоефективність, в розвиток комунальної сфери. Сьогодні проходить передача соціальних об'єктів, які знаходяться в оренді компанії, з державної власності в комунальну. Завдяки підтримці міжнародних організацій, фондів та донорів міста великого Добропілля зможуть провести реконструкції та реалізувати проекти з енергозбереження. Це дозволить істотно поліпшити послугу теплопостачання для городян. ДТЕК зі свого боку готовий, як і раніше, сприяти у цьому напрямі. Цей меморандум - приклад ефективної взаємодії в форматі бізнес-влада-громада, про який завжди говорить компанія. Залучення таких партнерів, як USAID, відкриває великі перспективи перед Добропіллям».

Джерело: