Для Маріуполя важливо брати участь у ХІІІ Українському муніципальному форумі в Одесі, - Степан Махсма

19.09.2017
Для Маріуполя важливо брати участь у ХІІІ Українському муніципальному форумі в Одесі, - Степан Махсма

«Вдячний Асоціації міст України та партнерам за створення потужного майданчику для спілкування і вироблення концептуальних рішень з актуальних для громад проблем», - зазначив секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма, який представив Маріуполь на XIII Українському муніципальному форумі в Одесі.

«Чи зможуть місцеві бюджети потягнути ношу виплат за соціальні пільги в майбутньому році і як бути з відсутністю компенсацій за надані субсидії? Впевнений, що колеги з інших областей і міст погодяться зі мною, що місцеве самоврядування має вирішувати проблеми місцевого значення. І якщо держава визначає пільгу, було б логічно, що і фінансування повинно бути в повному обсязі з державного бюджету», - поділився думками Степан Махсма, коментуючи обговорення в рамках форуму законопроекту Держбюджету на 2018 рік. «Альтернативою в цьому випадку може бути тільки передача повноважень місцевій владі щодо встановлення розміру і одержувачів пільг», - додав посадовець.

Учасникам форуму випала нагода обговорити з представниками Мінрегіону, Мінфіну та іншими профільними міністерствами, народними депутатами України досягнення, проблеми та виклики децентралізаційної реформи.

Зокрема, на панельних дискусіях проговорили питання бюджетного та ресурсного забезпечення територіальних громад в 2017-2018 роках, а також секторальні реформи в галузі освіти, охорони здоров'я, соціального захисту. Слід зазначити, що перед початком роботи XIII Українського муніципального форуму пройшло засідання Правління Асоціації міст України. Як підкреслив Степан Махсма, для Маріуполя важливо брати участь у подібних засіданнях і форумах.

«Не дивлячись на близькість Маріуполя до зони бойових дій, міська влада робить все можливе для розвитку громади, для залучення інвестицій і створення позитивного іміджу міста. Ряд питань, які обговорили на форумі, стосуються і нас. Адже ми наполегливо шукаємо правильний шлях створення Маріупольської ОТГ, враховуючи думки всіх територіальних громад. Спілкування з експертами і представниками державної влади допомагає сформувати правильне бачення адміністративної реформи та бути в курсі змін в законодавчій базі», - резюмував Степан Махсма.