Держава спонукає місцеве самоврядування підвищувати ціни на енергоносії

02.10.2018
Держава спонукає місцеве самоврядування підвищувати ціни на енергоносії
Сьогодні держава заборгувала чималу суму постачальникам енергоресурсів. Ситуація викликає певне занепокоєння керівників місцевих громад. Станом на 1 вересня перераховано 57 млрд. грн. (80,3%) з 71 млрд. грн., передбачених держбюджетом субсидій із урахуванням заборгованості минулого опалювального сезону. З початком опалювального сезону 2018/2019 рр. зростуть і житлові субсидії. Коштів, що мають бути перераховані до кінця поточного року, недостатньо.
 
Опрацювавши проблемні питання підготовки до опалювального сезону 2018/19 року Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства спільно із представниками Асоціації міст України, Мінрегіону, НКРЕКП та НАК «Нафтогаз України» розробив механізм, який дозволить вчасно розпочати та провести опалювальний сезон і профінансувати у повному обсязі цільової субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню. 
 
Покроковий механізм 
 
Прийнято відповідне Рішення, що передбачає дії усіх учасників процесу. Так, Уряд у стислі терміни має опрацювати питання щодо виділення додаткових коштів на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню. Станом на 1 вересня перераховано 57 млрд. грн. (80,3%) з 71 млрд. грн., передбачених держбюджетом із урахуванням заборгованості минулого опалювального сезону. З початком опалювального сезону 2018/2019 рр. зросте кількість і житлових субсидій. Коштів, що мають бути перераховані до кінця поточного року, недостатньо. Окремо уточнили можливості додатково профінансувати у поточному році Державну цільову програму енергоефективності в обсязі 50 млн. грн. для відшкодування державою частки «теплих кредитів».
 
НКРЕКП спільно з Мінрегіоном рекомендовано підготувати спільне роз’яснення для підприємств, що надають комунальні послуги, щодо механізмів врахування регуляторного лагу в наступних тарифних періодах та вирішення проблеми понаднормових витрат.
 
Місцеві ж ради різних рівнів мають забезпечити вчасний перегляд та встановлення на економічно обґрунтованому рівні тарифів на теплову енергію, інші комунальні послуги. У випадку відмови відповідною радою встановити скориговані тарифи – передбачити компенсацію на відшкодування різниці в тарифах з місцевого бюджету у відповідному періоді.
 
 
За інформацією Асоціації міст України