День визволення міст північної Донеччини – свято, яке вселяє надію на перемогу України

06.07.2018
День визволення міст північної Донеччини – свято, яке вселяє надію на перемогу України

5 липня у північних містах Донеччини відбулися урочистості з нагоди четвертої річниці визволення від російсько-терористичної окупації.

За традицією пам’ять загиблих українських воїнів вшанували біля меморіалу на трасі Краматорськ-Слов’янськ. Тут відбувся мітинг та покладання квітів.

«На цьому місці в ніч на 5 липня 2014 року був переломний бій з бронегрупою російських найманців. Я пам’ятаю ту ніч: як було важко, як гинули наші хлопці, як звільняли тих, кого катували в підвалах. У цей день звільнили практично всі міста північної Донеччини – не лише Слов’янськ і Краматорськ, а й Бахмут, Дружківку, Костянтинівку. Люди нарешті перестати боятися виходити на вулицю. Це – свято першої перемоги над окупантами. Я вірю, що ми святкуватимемо й День визволення Донецька, Макіївки, Горлівки та інших окупованих міст. Але без 5 липня не було б шансів на подальші перемоги», – зазначив голова Донецького УКРОПу Олександр Меланченко.

Після цього відбулася святкова патріотична хода центром Краматорська. Відзначити свято зібрались близько 3 тисяч мешканців – краматорчани йшли цілими родинами.

До ходи долучилися ветерани, військові, представники громадськості, влади, політичних сил, бізнесу, депутати, молодь. Після ходи в небо запустили великий прапор України, а на центральній площі міста відбувся святковий концерт за участю зірок української естради.