Децентралізацію гальмує недосконала законодавча база, - Юрій Павленко

17.06.2017
Децентралізацію гальмує недосконала законодавча база, - Юрій Павленко

Гальмування децентралізації відбувається, у першу чергу, через те, що цю реформу почали реалізовувати в умовах недосконалої законодавчої бази і існуючих правових колізій, - вважає народний депутат України Юрій Павленко.

Про це він заявив під час свого візиту на Донеччину. Спілкуючись з представниками Асоціації міст України у Донецькій області, політик висловив свою думку щодо процесу децентралізації в країні. «Якби перш ніж запускати реформу, Кабмін створив чітку нормативну базу, ми б сьогодні мали незрівнянно кращі результати. Тим громадам, що об’єдналися першими, довелося пройти досить важкий шлях через недосконалість законодавства. З цієї ж причини інші громади вагаються з об’єднанням. Зрозуміло, що свій вплив на ці процеси здійснюють також неповна інформованість населення, не дуже вдалий досвід попередніх реформ та, звичайно, супротив або тиск місцевої влади», - зазначив нардеп.

Юрій Павленко акцентував, що місцеві ради досі мають перепони на шляху об’єднання, хоча цього року вже внесено певні зміни в законодавчу базу та прийнято закони, яких громади довго чекали. Але на місцях все ще існують такі явища, як маніпулювання чиновників, нав’язування думки «зверху», гра на користь певних інтересів, тиск обласних чи райдержадміністрацій, відсутність прозорості прийняття рішень. «Насильницької «колективізації» тут не повинно бути. Процес має бути максимально відкритий і добровільний. Люди повинні отримувати від влади чіткі відповіді на питання, отримувати рекомендації експертів та фахівців в цій сфері, але лише для того, щоб усією громадою самостійно прийняти виважене і аргументоване рішення щодо об’єднання - об’єднання заради розвитку територій і підвищення якості життя людей, а не заради чиїхось забаганок», - резюмував Юрій Павленко.

Народний депутат України також висловив занепокоєність з того приводу, що на сьогоднішній день відсутні системні рішення уряду на підтримку української економіки. «Місцеві бюджети в значній мірі залежать від субвенцій і дотацій, відповідно, не всі громади будуть спроможними», - зауважив політик. До того ж, за словами Юрія Павленка, центральні органи влади не завжди своєчасно реагують на потреби, з якими стикаються керівники та мешканці вже створених об’єднаних територіальних громад. Зокрема, на думку нардепа, існують проблеми з захистом прав дітей, які мешкають в ОТГ, також в об’єднаних громадах не сформована ефективна система управління розвитком фізкультури і спорту. «Державна політика у цій сфері має бути єдиною для всієї країни, а для цього треба розробити і затвердити пакет нормативних документів», - наголосив Ю.Павленко.