Децентралізація – це шанс для активних людей впливати на якість свого життя

30.10.2018
Децентралізація – це шанс для активних людей впливати на якість свого життя

У Краматорську відбувся дводенний форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Захід організований Донецькою та Луганською облдержадміністраціями, комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Ради Європи.

Під час форуму відбулися дискусії щодо стану розвитку місцевого самоврядування, впровадження децентралізаційної реформи та актуальних питань законодавчого регулювання у цих сферах.

«Це вже третій захід подібного рівня у Краматорську, – прокоментував подію громадський діяч, укропівець Олександр Меланченко. – Децентралізація передусім надає можливості для активних людей. Це – шанс, не чекаючи вказівок зверху, самим впливати на якість свого життя. На прикладі об’єднаних територіальних громад, створених на Донеччині, ми бачимо, що позитивні зміни відбуваються. Й іноді ці зміни навіть дуже суттєві там, де до керівництва в громадах приходять люди, які прагнуть зробити з ОТГ справжні точки зростання».

Водночас Олександр Меланченко зауважив, що на території Донеччини і Луганщини не можна впроваджувати реформи за законами мирного часу.

«Поки Верховна Рада не внесе до законодавчих актів доповнення, які враховуватимуть особливості Донецької й Луганської областей, намагатися завершити тут децентралізаційні процеси безглуздо», – зазначив він.

Урегулювання, наголосив він, насамперед потребують питання створення ОТГ в умовах функціонування військово-цивільних адміністрацій. Також, на думку Олександра Меланченка, необхідно враховувати те, що для міжнародних інвестицій стримувальним фактором залишається ведення бойових дій у регіоні, тож потрібно робити основну ставку на внутрішнього інвестора.

Крім того, учасники форуму обговорили стратегічне планування як інструмент нової регіональної політики, вирішення питань переселенців, розвиток суспільного мовлення та мовлення громад, інструменти безпеки в громадах. Присутні мали можливість ознайомитися з європейським досвідом та стандартами у відповідних сферах.