Чого бажали Краматорську в День міста

23.09.2018
Чого бажали Краматорську в День міста

Яким хочуть бачити мешканці Краматорська своє місто та чого бажали городяни й гості адміністративного центру Донеччини з нагоди його 150-річчя?

Вітання і побажання Краматорську в день його народження писали дорослі та діти, які завітали до палатки Проекту ПУЛЬС у «Містечку USAID».  Нагадаємо, 22 вересня, під час святкування Дня міста, Агентство США з міжнародного розвитку USAID презентувало головні напрямки своєї роботи у Краматорську і Донецькій області. Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) впроваджує Асоціація міст України.

Отже, Краматорську бажали фінансового і культурного процвітання, добра, миру та хорошої екології. Громадські діячі прагнуть перемоги над корупцією, а підлітки мріють про те, щоб місто розвивалося та мінялося на краще, але завжди залишалося молодим.

Городяни хочуть «більше серйозних організацій та заходів», але разом з тим – і веселого настрою. А ось до цього побажання юної землячки точно варто прислухатися дорослим: «Бажаю кожному краматорчанину краплинку дитячої наївності!».

Трапляються й більш конкретні побажання, наприклад – будувати побільше нових будинків, сучасних ремонтів «будь-чого» та «щоб автобуси їздили за розписом». Молодь не забула про увагу до безпритульних тварин, необхідність громадських туалетів у місті, а також відеокамер для забезпечення правопорядку. Підростаюче покоління бажає жити у демократичному суспільстві, тож вважає значущим принцип «відкритих дверей» до міськради для мешканців міста.

Власне, усі побажання об’єднує мрія про Краматорськ як справжнє європейське місто, затишне і комфортне. Хочеться вірити, що ці сподівання втіляться в життя. Адже недаремно на одному з аркушів написано: «Краматорськ – це Україна! Був, є і буде!».

«Тішить те, що багато донеччан вже добре обізнані з темою децентралізації, – розповів регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько. – Ми спілкувалися як з краматорчанами, так і гостями міста, та переконалися: люди не тільки знають, що таке децентралізація та які переваги вона несе, а й підтримують передачу повноважень і ресурсів місцевому самоврядуванню».

За словами експерта, приємно вразили відповіді молоді: старшокласники дуже грамотно пояснюють сенс і переваги реформи.

«Краматорська ОТГ поки не створена, але цей процес активізувався завдяки останнім законодавчим змінам, тобто можливості приєднуватися до міст обласного значення за спрощеною процедурою. Ті громади, які пройшли шлях об’єднання, про це не лише не шкодують – їх вже ніхто ніколи не переконає в тому, що децентралізація не потрібна. Сьогодні багато людей писали побажання задля процвітання міста. Децентралізація і має принести з собою не тільки наближення влади та послуг до населення, але й покращити щоденне життя, як дорослих, так і маленьких городян», – зазначив Костянтин Гацько.