Біопаливо в Андріївській громаді

27.11.2016
Біопаливо в Андріївській громаді

В Андріївській громаді на Донеччині відкрили цех з виробництва біопалива. На ремонт ангару та купівлю обладнання підприємці виграли грант Програми розвитку ООН. Паливом власного виробництва планують опалювати школу, дитячий садок та інші соціальні об’єкти новоствореної територіальної громади з трьох сіл. Решта готової продукції піде на продаж, а потенційні покупці вже є, тож в Андріївці впевнені, що справа дасть прибуток.

Поява підприємства дає робочі місця, а отже - надію селу, в якому проживає близько 1000 людей.

Готова продукція – пелети, для спалювання яких необхідно встановити спеціальні котли. На підприємстві стверджують: такий вид палива має вищу енергоефективність у порівнянні з дровами та вугіллям, а ціну – нижчу, ніж за газ. Пелети ефективніші за вугілля і дрова в 3-4 рази. Тепловіддача на 18% вища», - кажуть працівники цеху.

Сировиною для біопалива може бути лузга соняха, сіно, деревна кора, вугільна стружка тощо. Все це подрібнюється до стану борошна, сушиться і стискається в гранули під пресом. Процес виробництва, так само як і готова продукція – екологічно чисті.

На жаль, через бюрократичну тяганину село не може отримати дозвіл на підключення підприємства до електромережі. Люди сидять без роботи, а вогким холодним приміщенням бігають миші.

«Нам дозволили під’єднатися до електромережі тільки на відкриття. Ми відпрацювали дві зміни і змушені були зупинити обладнання. Досі ми чекаємо на дозвільні документи на підключення до мережі. Без них ми не можемо працювати, - бідкається технолог виробництва. - Привезли одну довідку, тепер вимагають ще якісь довідки. Обіцяли нам встановити новий трансформатор, проте його теж немає».

Керівництво цеху, а разом із ним і все село, сподіваються, що питання підключення вирішиться найближчим часом. Адже наближається зима і допоки виробництво пелетів не запуститься на повну силу, соціальну інфраструктуру Андріївської громади доведеться опалювати дорогим газом, а працівники будуть лишатися без зарплати.

 

(За матеріалами спецпроекту hromadske.ua «Сіра Зона»:

Почати бізнес поряд з фронтом)