Бахмут: на шляху до позитивних змін і створення об’єднаної громади

05.01.2017
Бахмут: на шляху до позитивних змін і створення об’єднаної громади

Надходження в бюджет міста Бахмут за 2016 рік дорівнюють 676 млн. грн. або 107% до затвердженого плану. З цієї суми 419 млн. грн. – це кошти з інших рівнів бюджету. Власні надходження склали 257 млн. грн., що на 95 млн. більше, ніж у 2015 році. Таке зростання було забезпечене, перш за все, за рахунок зміни розміру відрахувань до міського бюджету податку з доходів фізичних осіб з 15 до 18%.

За словами Бахмутського міського голови Олексія Реви, місто та п’ять сільських рад - в очікуванні перших виборів в об'єднаній громаді, але поки що на те є законодавчі перешкоди. Так, з метою реалізації Перспективного плану формування територій Донецької області, Бахмутською міською радою та сільськими радами своєчасно проведена процедура по створенню об'єднаної територіальної громади. Але разом з тим процес об'єднання на сьогодні не завершений. Єдина причина - територія с. Червона Гора не має спільного кордону з містом, що не відповідає основним положенням Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Для виходу з ситуації владою підготовлено та направлено пропозиції до Донецької обласної держадміністрації. І тільки після усунення цієї причини на законодавчому рівні облдержадміністрація зможе ініціювати проведення перших виборів у Бахмутській об'єднаній громаді.

Але вже сьогодні ведеться робота для благоустрою життя всіх бахмутчан. З урахуванням реалізації переданих повноважень, в тому числі і для жителів об'єднаної громади, підготовлений і реалізується проект будівництва сучасного «Прозорого офісу». Проектом передбачено будівництво в центральній частині міста нової сучасної 3-х поверхової будівлі, загальною площею 2,5 тис. кв. м, з організацією 90 робочих місць і можливістю одночасного перебування до 180 відвідувачів.

Існуючим Центром надання адміністративних послуг лише протягом 2016 року в зв'язку з делегуванням органам місцевого самоврядування нових функцій вдвічі збільшено кількість послуг.

«Точкою прориву» в підвищенні якості освіти Олексій Рева вважає створення опорних шкіл. Однією з таких стала Часовоярська школа № 17. Сьогодні проходить повна реконструкція її будівлі, розробляється інноваційна педагогічна і методична модель структури школи. У місті Бахмут опорною школою обрана ЗОШ № 12, реконструкція якої запланована в 2017 році за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку.

В Бахмуті вдалося зберегти безкоштовне харчування для школярів 1-4-х класів і дітей пільгових категорій. «Якісну освіту дитина повинна отримувати в комфортних умовах. Пріоритетне завдання в цьому напрямку - термомодернізація навчальних закладів. Майже завершені роботи по утепленню шкіл № 5 та № 18, а всього в місті вже 10 навчальних закладів пройшли термомодернізацію», - повідомив мер.

Що стосується реформування охорони здоров'я - буквально в грудні урядом прийнято постанову про формування госпітальних округів. І є велика ймовірність, що саме на базі лікувальних установ міста Бахмута буде створений один з госпітальних округів Донецької області. Це дозволить забезпечити своєчасний доступ населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості, оптимізувати ресурси закладів охорони здоров'я, підвищити ефективність використання бюджетних коштів.

Раніше, в 2015 році, в Бахмуті під патронатом Благодійного фонду «ДАР» успішно стартувала робота виїзних мобільних амбулаторій. З огляду на цей досвід, в 2016 році були придбані за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету дві мобільні амбулаторії з пересувним флюорографом. Це дозволить охопити більшу кількість населення профілактичними оглядами та надавати первинну медичну допомогу не тільки жителям Бахмута, а й обслуговувати населення майбутньої об'єднаної громади.

Перспектива розвитку сучасних інформаційних технологій створює комфортні умови для пацієнта і спрощує роботу лікаря. З цією метою місто подало заявку і було відібране для участі в обласному пілотному проекті з впровадження електронної медицини. Також в планах на перспективу - створення страхової моделі сімейної медицини на базі існуючої первинної ланки надання медичної допомоги, що дозволить отримувати застрахованим особам безкоштовні медичні послуги, передбачені програмою страхування на всій території України.

В минулому році був виконаний великий обсяг робіт в житлово-комунальній сфері, вдалося вирішити ще одну велику проблему - відновлення роботи 27 ліфтів, які відпрацювали нормативний 25-річний термін експлуатації. Роботи з капітального ремонту та модернізації ліфтів планується продовжити і в 2017 році.

Олексій Рева також розповів про притягнення до міста інвестицій. Всього в 2016 році притягнуто 538,8 млн. грн. капітальних інвестицій.

У планах наступного року - понад 50 проектів. Деякі з них: утеплення 15 багатоквартирних житлових будинків, реконструкція 6 гуртожитків, проекти з висвітлення центральної, західної, східної частин міста, бульвару Металургів і внутрішньодворових територій, ремонт доріг, мосту і тротуарів, капітальний ремонт ДЮСШ, чотирьох дошкільних установ і двох шкіл, Народного будинку, установка камер відеоспостереження, будівництво «Прозорого офісу». Крім того, перетвориться в сучасну спортивно-тренувальну базу стадіон «Авангард». За рахунок коштів субвенції з обласного бюджету планується повна реконструкція оздоровчого табору «Вогник».

«Ми цілеспрямовано працюємо над поліпшенням інфраструктури міста. Кожна гривня бюджету будь-якого рівня, яка вкладається в конкретні проекти, повинна покращувати якість послуг, якість інфраструктури. З цією метою нами сформований портфель з 198 інфраструктурних проектів, з яких 84 вже підтверджені джерелами фінансування та знаходяться в стадії реалізації», - підкреслив Бахмутський міський голова.

Джерело: