Андрій Сілич: Ми рухаємося у вірному напрямку і в колі лідерів

26.06.2019
Андрій Сілич: Ми рухаємося у вірному напрямку і в колі лідерів

Про посилення місцевого самоврядування і територіальної організації влади, незворотність децентралізації, сталий розвиток територій та європейський досвід з цих питань говорили під час триденного ХV Українського муніципального форуму в Одесі, організатором якого стала Асоціація міст України.

У рамках Форуму відбулося три тематичних дня: День діалогу з владою, День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та День економічного розвитку українських міст.

Донецьку область на заході представила делегація керівників органів місцевого самоврядування дев’яти міст, що належать до Донецького регіонального відділення АМУ. А саме, участь у форумі взяли: Вугледарський міський голова Андрій Сілич, заступник Слов’янського міського голови Юрій Підлісний, голова м. Залізне Володимир Наумов, секретар Мирноградської міської ради Олександр Пономаренко, Світлодарський міський голова Анатолій Брехунець, секретар Краматорської міської ради Денис Ошурко, заступник Маріупольського міського голови Михайло Когут, Покровський міський голова Руслан Требушкін, Лиманський міський голова Петро Цимідан.

Враженнями від муніципального форуму, зокрема, поділився очільник Вугледару Андрій Сілич. На думку керівника шахтарського міста, головне завдання місцевого самоврядування – представляти і захищати інтереси своєї громади, і виконання цієї мети не повинно залежати від будь-яких зовнішніх факторів.

«XV Український муніципальний форум продовжив багаторічну традицію Асоціації міст України збирати голів громад, урядовців, експертів та представників міжнародних організацій для обговорення нагальних питань місцевого самоврядування. Дуже добре, що є такий майданчик, де можна обмінятися досвідом і отримати корисну й цікаву інформацію щодо розвитку місцевого самоврядування, економічного розвитку громад, реалізації секторальних реформ та подальшої децентралізації влади, – розповів Вугледарський міський голова. – У перший день діалогу з владою ми обговорювали очікування громад від реформи місцевого самоврядування. За підсумками дискусії учасники прийняли за основу Звернення Асоціації міст України до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблемних питань органів місцевого самоврядування».

Коментуючи День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Андрій Сілич підкреслив: для місцевих муніципалітетів сьогодні дуже важлива підтримка Ради Європи, тому другий день форуму виявився також надзвичайно корисним. «Тільки разом ми зможемо створити основу для запровадження відкритого врядування, інтеграції ґендерного підходу та публічної етики у місцеве самоврядування», – впевнений міський голова.

Градоначальник погоджується зі словами Голови АМУ Віталія Кличка про неможливість згортання реформи місцевого самоврядування.

– Голова АМУ наголосив на необхідності посилення фінансової спроможності українських громад. Крім того, він зазначив, що відкритість врядування – це передусім електронні сервіси та інструменти для участі громади у вирішенні питань свого міста чи селища, які сприяють прозорості та відкритості органів влади. Робота Дня Конгресу тривала у форматі «світового кафе»: обговорили питання рівності прав та можливостей, хід реалізації планів дій, основні проблеми суспільної етики на місцевому рівні та шляхи вирішення цих проблем.

«Загалом за підсумками форуму переконаний: ми рухаємося у вірному напрямку і в колі лідерів. Разом переможемо!», – резюмував Андрій Сілич.

Фотоматериалы: 
Андрій Сілич: Ми рухаємося у вірному напрямку і в колі лідерів