Андрій Сілич: без децентралізації більшість планів з розбудови інфраструктури залишилася би мрією

14.01.2019
Андрій Сілич: без децентралізації більшість планів з розбудови інфраструктури залишилася би мрією

Вугледарська ОТГ у 2018 році мала стати одним з перших прикладів приєднання сільських рад до міст обласного значення на Донеччині.

Влітку в Вугледарській і суміжних сільських громадах Мар’їнського району провели всі необхідні заходи, передбачені процедурою приєднання. Після прийняття закону, який спрощує процедуру приєднання навколишніх територій до міст обласного значення, процеси об’єднання активізувалися, і одним із лідерів став саме Вугледар. До Вугледарської територіальної громади приєднуються сім сіл: Павлівка, Богоявленка, Степне, Водяне, Солодке, Тарамчук і Березове. Відповідний пакет документів направили на розгляд до Донецької облдержадміністрації, проте позитивного висновку громада досі не отримала, як не отримала й зрозумілих пояснень такої затримки. Отже, питання створення Вугледарської ОТГ на сьогодні залишається відкритим, – пояснив регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько. За словами експерта, в аналогічному стані – ситуація з формуванням Бахмутської та Дружківської об’єднаних громад.

Гальмування з наданням позитивних висновків ОТГ може бути пов’язане з бажанням влади відкласти впровадження адміністративно-територіальної реформи до президентських виборів, – вважають у Донецькому РВ АМУ.

Однак, незважаючи на відсутність Вугледарської ОТГ де-юре, фактично громада сформована. Вугледар продовжує співпрацю з суміжними сільськими громадами, у тому числі, в рамках Форуму місцевого розвитку територіальних громад та Робочої групи з безпеки, що плідно співпрацюють з програмою ПРООН «Відновлення та розбудова миру» у напрямку громадської безпеки та соціальної згуртованості.

На території міста і суміжних сільських громад протягом 2018 року реалізовано декілька проектів, супровід та реалізацію яких здійснювала Агенція розвитку Вугледара. Один з проектів, пов’язаний із зміцненням особистої та громадської безпеки на рівні громад, профінансовано ПРООН «Відновлення та розбудова миру» за фінансової підтримки Королівства Нідерландів та Європейського Союзу. За проектом у Вугледарі встановлено 7 комплектів систем автономного освітлення та 4 комплекти елементів примусового зниження швидкості. Придбано та передано КП «Благоустрій» 5 світлодіодних вуличних ліхтарів. У сільських громадах Солодкого та Павлівки встановлені сучасні автобусні зупинки з елементами благоустрою та комплектами систем автономного освітлення. Також встановили огорожу на дитячому майданчику в селі Микільське.

Ще один проект – «Освітлений шлях додому» – профінансовано Українським жіночим фондом за фінансової підтримки ПРООН та ООН-жінки. Завдяки цьому в селі Микільське встановлено 5 комплектів систем автономного освітлення.

«При активній підтримці держави, обласної влади і наших закордонних партнерів ми оновлювали і модернізували школи, дитячі садочки, лікувальні заклади, ремонтували старі та будували нові дороги і тротуари, оновлювали і розбудовували спортивну інфраструктуру міста, заклали нову паркову зону. За допомогою Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ у 2018 році розпочали і в 2019-му продовжимо заміну труб мереж водопостачання по всьому  Вугледару», – зазначив Вугледарський міський голова Андрій Сілич.

Очільник міста впевнений: без реформи децентралізації більшість планів залишилася би мріями.

На 2019 рік ми плануємо декілька амбітних проектів. Це, насамперед, альтернативне забезпечення міста питною водою (з артезіанських свердловин), створення індустріального парку і парку відновлювальної енергетики (вітровий парк), відбудова дорожньої інфраструктури майбутньої Вугледарської об’єднаної громади. Не залишаться поза увагою культурна та спортивна інфраструктура громади, об’єкти соціальної сфери, малий і середній бізнес. Також продовжимо ремонтувати і осучаснювати школи та дитячі садочки Вугледару, – розповів Андрій Сілич.

У місті збільшується кількість ініціативної, креативної молоді, яка долучається до багатьох заходів, втілює в життя власні проекти.

«Завдяки таким активним людям у 2018 році було проведено три фестивалі, затверджено фірмовий стиль, логотип та гасло Вугледару. В місті вперше утворився молодіжний волонтерський рух, – зауважив міський голова. – Ще одним яскравим прикладом змін завдяки активності громадян є той факт, що 100% житлових будинків Вугледару є ОСББ. Програма підтримки ОСББ дозволила майже повністю вирішити питання ремонту внутрішніх мереж та покрівель житлових будинків».

Наприкінці грудня в місті створено Раду розвитку Вугледару, сформовано план перспективного розвитку інфраструктури міста. Серед основних напрямів діяльності Ради – пошук шляхів покращення умов життя населення міської громади, залучення інвестицій для сталого економічного розвитку.

У 2019 році пріоритетами для міста залишаються формування Вугледарської об’єднаної територіальної громади та реформування вторинної медичної допомоги в межах Волноваського госпітального округу.