АМУ висловлює подяку народним депутатам України, які підтримали законопроект щодо реформування сфери паркування

06.06.2017
АМУ висловлює подяку народним депутатам України, які підтримали законопроект щодо реформування сфери паркування
Сьогодні Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» (№5364). Серед народних обранців, які підтримали цей законопроект у першому читанні - народний депутат України від Донецької області Максим Єфімов.  
 
Нагадаємо, що цей законопроект має вирішити проблеми системи паркування транспортних засобів у населених пунктах (читати далі). Законопроектом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, зокрема, Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також законів «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про страхування» та «Про національну поліцію». Досягнення результату передбачається за рахунок сприяння облаштування місць для паркування одночасно з посиленням адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень у цій сфері, та розширенням повноважень органів місцевого самоврядування та Національної поліції України у цій сфері.
 
Зокрема, у Законі «Про місцеве самоврядування в Україні» пропонується внести зміни до статті 26, розширивши виключну компетенцію сільських, селищних, міських рад, а також до статті 30, розширивши власні (самоврядні) повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі транспорту.  До Закону України «Про дорожній рух» у проекті пропонується внести зміни, якими: розширюється компетенція місцевих рад різних рівнів щодо визначення інспекторів паркування, уповноважених розглядати справи про адміністративні порушення правил паркування, зупинки та стоянки транспортних засобів, тимчасового затримання транспортних засобів, а також передбачається створення в межах відповідного населеного пункту автоматизованої системи контролю оплати паркування, затвердження технічних вимог та завдань до цієї системи тощо; розширити перелік обов’язків водіїв транспортних засобів тощо.
 
«Існує нагальна необхідність впровадження в Україні цивілізованої комфортної системи паркування транспортних засобів, що збалансовує інтереси місцевої громади та автомобілістів», – зазначив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Асоціація міст України висловлює щиру подяку народним депутатам України, які підтримали цей важливий для органів місцевого самоврядування законопроект.