23 грудня на Донеччині відбудуться вибори в ОТГ

12.10.2018
23 грудня на Донеччині відбудуться вибори в ОТГ

Сьогодні, 12 жовтня, Центральна виборча комісія прийняла рішення про призначення на 23 грудня 2018 року перших виборів у 125 об’єднаних територіальних громадах та додаткових виборів у 26 ОТГ. Виборчий процес у цих громадах розпочинається 3 листопада, - повідомляє Асоціація міст України.

Асоціація міст України вітає таке рішення Центральної виборчої комісії! З проведенням перших виборів 23 грудня завершиться процедура створення для 125 ОТГ, у яких проживає більше мільйона громадян. Вже з нового року вони зможуть відчути новий рівень життя, адже ці громади почнуть працювати за новими правилами, спрямовуючи ресурси у підвищення якості послуг для своїх жителів. Ці можливості надає децентралізаційна реформа, послідовним прибічником та активним учасником якої є наша Асоціація, сказав, коментуючи рішення ЦВК, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

На Донеччині, згідно з постановою ЦВК № 156 від 12.10.2018, перші місцеві вибори відбудуться у Криворізькій ОТГ. Це сільська громада на території Добропільського району, до складу якої входять три сільських ради – Криворізька, Добропільська та Шилівська. У Криворізькій ОТГ обиратимуть голову та депутатів сільської ради об’єднаної територіальної громади. Крім того, відповідно до постанови ЦВК № 157 від 12.10.2018, додаткові місцеві вибори призначені в Шахівській сільській ОТГ, створеній на Добропільщині в 2015 році. Довибори пов’язані з приєднанням до Шахівської громади Золотоколодязької сільської ради.

«Поки що на Добропільщині діє лише одна об’єднана громада  Шахівська ОТГ. Приєднання Золотоколодязької сільської ради позитивно вплине на розвиток громади, – зазначив регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько. – Крім того, це перший досвід на Донеччині, коли сільська рада доєднується до вже існуючої ОТГ. Золотий Колодязь певний час вагався з приєднанням, дехто навіть називав село «завидною нареченою». Спочатку, за Перспективним планом, Золотий Колодязь хотіли віднести до складу Андріївської сільської громади, що в Слов’янському районі. Але оскільки територіально Золотоколодязька сільська рада знаходиться в Добропільському районі, об’єднання з Шахівською ОТГ виглядає більш доцільним. Рішення про спільний розвиток є цілком логічним, адже у результаті доєднання виграють обидві сторони. Золотоколодязька сільська рада отримає необхідні кошти на розвиток сільських територій. Шахівська ОТГ, яка фінансово є однією з найбільш спроможних громад в країні, завдяки восьми селам збільшить свою територію та ресурсну базу».

 

Прес-служба Донецького РВ АМУ